Filters

Brand

Pojemność

Filtruj według

Rodzaj skóry

Rodzaj skóry

Działanie

Działanie

Rodzaj

Rodzaj

Miniformat

Miniformat

Posiadamy

4 produkty

Olejki eterycze

Olejki eteryczne (inaczej nazywane zapachowymi) już od wielu lat wykorzystywane były w leczeniu różnych dolegliwości. Nasi przodkowie odkryli lecznicze właściwości wyciągów z roślin i wierzyli w ich magiczną moc. Dzisiaj zdrowotne właściwości potwierdzają liczne badania.

Olejki zapachowe, jak wcześniej zostało wspomniane, są pozyskiwane z różnych gatunków olejkodajnych roślin. Roślin wykorzystywane do tworzenia tych niezwykle aromatycznych eliksirów, posiadają esencję w każdej swojej części: kwiatach, nasionach, łodygach i korzeniach.

Najpopularniejszymi procesami, które pozwalają uzyskać olejki eteryczne, jest destylacja z użyciem pary wodnej, tłoczenie na zimno oraz ekstrakcja alkoholem. Właściwości zapachowych olejków w dużej mierze zależą od tego, z jakich roślin zostały pozyskane.

Nature Queen Olejek...

Nature Queen Olejek Eteryczny Z Drzewa...

Cena 17,99 zł

Sprawdź Olejki Eteryczne w sklepie kozackadrogeria.pl

Dziś zakup olejków eterycznych nie stanowi większego wyzwania. Dostępne są w wielu sklepach i drogeriach. Wygodną alternatywą dla zakupów stacjonarnych są oczywiście sklepy online. Ich zaletą jest nie tylko brak konieczności wychodzenia z domu, ale także konkurencyjna cena oraz szeroki asortyment.

Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić online, jest sklep kozackadrogeria.pl. Na wirtualnych półkach tego e-sklepu znajdują się olejki eteryczne naturalne o różnych zapachach: drzewa herbacianego, eukaliptusowy, pomarańczowy czy miętowy. Wartymi uwagi produktami z tej serii są również: nawilżający olej z konopi i szafranu oraz olejek przeciwzmarszczkowy z czarnuszki i czystka.

Uruchom zmysł węchu dzięki olejkom zapachowym

Świat zapachów jest niezwykły. Podróż w głąb różnorodnych aromatów może sprawić, że czujemy się zrelaksowani, spokojniejsi, szczęśliwszy. Każdy ma swoje ulubione zapachy, które kojarzą się z dzieciństwem, wakacjami u babci, pierwszą randką, czy ważnym wydarzeniem w życiu.

Otwierając buteleczkę z olejkami zapachowymi, uwalniamy zamkniętą w nich magię i uruchamiamy zmysł powonienia, który wpływa na nasze uczucia i nastroje. Olejki zapachowe świetnie sprawdzają się w przypadku aromaterapii, masaży jako dodatek do świec, aby zapach unosił się w całym pomieszczeniu. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele konfiguracji zapachów, dzięki czemu każdy bez problemu odnajdzie swój ulubiony. Warto wspomnieć, że za zapachem olejku stoją jego zdrowotne właściwości. Olejki eteryczne naturalne o zapachu lawendy działają uspokajająco oraz koją bóle mięśni i menstruacyjne. Olejki cytrynowe świetnie sprawdzają się jako składnik kosmetyków na trądzik regulujących sebum, a dodatkowo ma działanie bakteriobójcze i tonizujące. Olejki eteryczne zapachowe o aromacie eukaliptusa zastosujemy przy inhalacjach, leczą katar i przeziębienie. Olejki z drzewa herbacianego pomagają w przypadku chorób układu krążenia i pokarmowego. Olejek miętowy natomiast posiada działanie przeciwbólowe.

3 najważniejsze zastosowania olejków eterycznych naturalnych

Aromaterapia stanowi pierwszą możliwość wykorzystania olejków. Inhalacje można przeprowadzić, wykorzystując specjalnie w tym celu przygotowane dyfuzory. Istnieje też domowa alternatywa – wystarczy do naczynia z gorącą wodą wlać kilka kropli i z bliskich odległości wdychać parę z olejkiem. W ostateczności można również wkropić odrobinę olejku na chusteczkę i przyłożyć do nosa. Osobom, które cierpią na bezsenność lub częste bóle głowy zaleca się umieszczenie kilku kropli odpowiednio dobranego olejku na poduszce.

Olejki eteryczne można stosować również miejscowo na skórę. Cząsteczki eteryczne przedostają się przez skórę do krwiobiegu. Przed zastosowaniem olejków na skórę, należy dokładnie zapoznać się z właściwościami. Silne olejki mogą bowiem podrażniać skórę, dlatego zaleca się ich rozcieńczenie przed zastosowaniem bezpośrednio na skórę. Olejki eteryczne naturalne możemy stosować w wielu przypadkach doustnie. Tu jednak konieczne jest sprawdzenie składu i informacji na opakowaniu. Informacja o tym, że olejek został dopuszczony do stosowania doustnego, jest wymagana.