Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

211 produkty

Szczotki i grzebienie do włosów

Regularne szczotkowanie włosów, zwłaszcza jeżeli są szczególnie gęste, grube i długie to konieczny warunek do utrzymania ich odpowiedniego wyglądu oraz przeprowadzania na nich różnych zabiegów estetycznych i pielęgnacyjnych. Dlatego ważne jest posiadanie wysokiej jakości szczotki do włosów, która umożliwi utrzymanie ich w dobrej kondycji. Nie zapominajmy również o tym, że szczotka to ważny element kobiecej kosmetyczki, dlatego poza jej funkcjonalnością ważny jest także jej design. Szczególną uwagę zwracają modele, których rączka jest w kształcie anielskich skrzydeł - w różnych wariantach kolorystycznych począwszy od bieli oraz złota, aż po głęboką czerń. Interesujący jest także model szczotki do włosów firmy Inter-Vion w czarnym kolorze z wielobarwnymi szpilkami w intensywnych, fosforyzujących kolorach.

Balmain Extension Brush...

Balmain Extension Brush Biała Owalna...

Cena 147,94 zł

Olivia Garden Szczotka Do...

Olivia Garden Szczotka Do Włosów Supreme

Cena 100,72 zł

Olivia Garden Thermal...

Olivia Garden Thermal Ceramic+ Ion...

Cena 81,83 zł

Olivia Garden Healthy Hair...

Olivia Garden Healthy Hair Eco Friendly...

Cena 58,77 zł

Olivia Garden Healthy Hair...

Olivia Garden Healthy Hair Ionic Paddle...

Cena 38,36 zł

Donegal Ceramiczna Szczotko...

Donegal Ceramiczna Szczotko Lokówka do...

Cena 29,99 zł

Inter-Vion KillyS Szczotka...

Inter-Vion KillyS Szczotka Do Włosów...

Cena 27,99 zł

Inter-Vion KillyS Szczotka...

Inter-Vion KillyS Szczotka Do Włosów...

Cena 27,99 zł

Inter-Vion KillyS Szczotka...

Inter-Vion KillyS Szczotka Do Włosów...

Cena 27,99 zł

Donegal Szczotka do Włosów...

Donegal Szczotka do Włosów Naturalne...

Cena 21,99 zł

Inter-Vion Untangle Brush...

Inter-Vion Untangle Brush Szczotka do...

Cena 18,99 zł

Donegal Ceramiczna Szczotko...

Donegal Ceramiczna Szczotko Lokówka do...

Cena 18,49 zł

Inter-Vion Wooden Line...

Inter-Vion Wooden Line Szczotka do...

Cena 18,49 zł

Inter-Vion KillyS Flexi...

Inter-Vion KillyS Flexi Hair Brush...

Cena 16,49 zł

Donegal Pink Lychee Brush...

Donegal Pink Lychee Brush Szczotka do...

Cena 15,50 zł

Donegal Oozy Brush Szczotka...

Donegal Oozy Brush Szczotka Do...

Cena 15,49 zł

Inter-Vion Wooden Line...

Inter-Vion Wooden Line Szczotka do...

Cena 14,99 zł

Donegal Tender&Thick...

Donegal Tender&Thick Szczotka do Włosów

Cena 13,99 zł

Inter-Vion Kompaktowa...

Inter-Vion Kompaktowa Szczotka TT Z...

Cena 12,99 zł

Donegal My Moxie Owalna...

Donegal My Moxie Owalna Szczotka...

Cena 12,76 zł

Inter-Vion Pastel Spring...

Inter-Vion Pastel Spring Przelotowa...

Cena 11,99 zł

Inter-Vion Killys Szczotka...

Inter-Vion Killys Szczotka do Włosów...

Cena 10,98 zł

Donegal Składana Szczotka...

Donegal Składana Szczotka do Włosów

Cena 10,98 zł

Inter-Vion Drewniana...

Inter-Vion Drewniana Szczotka do...

Cena 8,99 zł

Szczotki i grzebienie do włosów w sklepie kozackadrogeria.pl

Wybierając szczotki oraz grzebienie do włosów, warto decydować się na te wykonane z materiałów antystatycznych, czyli takich, które nie powodują nieprzyjemnego zjawiska elektryzowania - niepożądanych pod względem estetycznym, ze względu na to, że powoduje efekt puszenia się. Jakość materiału decyduje także o szybkości wykonywania stylizacji. Coraz bardziej powszechnym standardem jest to, że do produkcji szczotek wykorzystuje się powłoki jonizujące, które wpływają także na temperaturę oraz elastyczność włosów, dzięki czemu łatwiej poddają się stylizacji.

Z kolei włosie szczotki do włosów powinno być wykonane z tworzywa naturalnego. Tak jest w wypadku akcesoriów znajdujących się w ofercie, które zawierają włosie pozyskane z sierści dzika. Naturalny materiał zdecydowanie lepiej wpływa na włosy niż tworzywa syntetyczne. W wypadku szczotek o okrągłym profilu należy zwrócić uwagę na jego średnicę. Wśród nich można znaleźć warianty rozpoczynające się w okolicach 5 cm, aż po średnicę około 8-10 cm. Wpływa to nie tylko na czas i intensywność szczotkowania włosów, ale także pozwala uzyskać efekt delikatnych fal o różnym rozmiarze. Istnieją także grzebienie do włosów w formie szczotko-lokówki, które charakteryzują się niewielką średnicą, dzięki czemu można swobodnie modelować włosy uzyskując nawet gęste i drobnej wielkości loki. W zależności od poszczególnych modeli szczotka może różnić się również zagęszczeniem i rozmieszczeniem szpilek, dzięki temu można wybrać czy zależy nam na lokach lub falach, czy bardzo dokładnym rozczesaniu włosów pod wykonanie zabiegów z wykorzystaniem kosmetyków odżywiających je.

Układanie włosów nigdy nie było tak łatwe

W wypadku szczotek oraz grzebieni do włosów ważna jest także ergonomia ich stosowania. Decyduje o tym materiał oraz kształt rączki. Muszą one być zaprojektowane w taki sposób, by można było swobodnie trzymać je w dłoni, dlatego powinny mieć antypoślizgową rączkę. W ofercie dostępne są także kompaktowe szczotki do włosów, które nie posiadają rączki, ale ich zaokrąglony kształt pozwala na to, by łatwo utrzymać je w dłoni. Akcesoria te nie zajmują wiele miejsca, dlatego są najlepsze do tego, aby zabrać je w podróż, nawet w bagażu podręcznym lub małe torebce, zwłaszcza że niektóre z nich posiadają dodatkową zamykającą nakładkę z lusterkiem. Dzięki temu, że szczotki kompaktowe są zamykane, można utrzymać je w czystości nawet w podróży.

Warto również dodać, że dostępne dziś szczotki do włosów posiadają zamontowane w uchwytach cylindry oraz otwory, które pozwalają na to, aby zwiększyć temperaturę włosów, stopień cyrkulacji powietrza, które wpływa na lepszy efekt modelowania, ale także oddychanie włosów podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Dla osób o bardziej tradycyjnych preferencjach dostępne są szczotki oraz grzebienie do włosów posiadających uchwyty wykonane z drewna bukowego, które również jest ergonomiczne podczas szczotkowania i zaspokaja potrzeby osób lubiących naturalne materiały.