Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

18 produkty

Patyczki do uszu

Dbanie o higienę to najlepsza forma prewencji przed chorobami i różnego rodzaju kłopotami zdrowotnymi. Uprawianie sportu, regularne prysznice, używanie dobrych kosmetyków i odpowiednia dieta pozwalają na zachowanie zdrowia, dobrej kondycji i młodego wyglądu. Jednym z elementów utrzymania codziennej higieny jest czyszczenie uszu, które pozwala na usunięcie z ich wnętrza oraz płatków nieczystości, osadów czy woskowiny. Kiedyś używano w tym celu nitki, którą się podpalało, czy wlewało się do ucha gorące oliwę, teraz jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są patyczki do uszu.

Mattes Lybar Kosmetyczne...

Mattes Lybar Kosmetyczne Patyczki...

Cena 6,05 zł

Mattes Lybar Patyczki...

Mattes Lybar Patyczki Higieniczne...

Cena 5,25 zł

Mattes Lybar Patyczki...

Mattes Lybar Patyczki Higieniczne z...

Cena 4,87 zł

Mattes Lybar Patyczki...

Mattes Lybar Patyczki Higieniczne z...

Cena 4,75 zł

Mattes Lybar Patyczki...

Mattes Lybar Patyczki Higieniczne...

Cena 2,99 zł

Mattes Lybar Bambusowe...

Mattes Lybar Bambusowe Patyczki...

Cena 2,36 zł

Bella Cotton Papierowe...

Bella Cotton Papierowe Patyczki...

Cena 2,31 zł

Mattes Lybar Kosmetyczne...

Mattes Lybar Kosmetyczne Patyczki...

Cena 4,26 zł

Lula Patyczki higieniczne...

Lula Patyczki higieniczne 200szt

Cena 2,25 zł

Velvet Natural Comfort...

Velvet Natural Comfort Patyczki...

Cena 1,64 zł

Dzięki nim można bardzo sprawnie manewrować w okolicach uszu i usuwać w wygodny sposób wszelkie nieczystości. Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie wsadzać patyczków zbyt głęboko do ucha, aby nie doszło do uszkodzenia bardzo delikatnych narządów, takich jak na przykład błona bębenkowa. Uszy nie powinny być także czyszczone zbyt często (na przykład wielokrotnie podczas dnia), aby nie doprowadzać do ich otarć. Specjaliści w dziedzinie laryngologii twierdzą, że patyczki do uszy należy stosować razem z fachowymi specyfikami do usuwania woskowiny.

W budowie patyczków bardzo ważną kwestią jest ich odpowiednie wyprofilowanie oraz materiały użyte do ich wykonania. Wata, z której wykonuje się czyszczącą uszy główkę, powinna być w pełni ekologiczna, za to patyczek, dobrze gdy jest wykonany z tworzywa, które może być poddane recyklingowi, a najlepiej z w pełni naturalnego materiału.

Bambusowe patyczki do uszu w kozackadrogeria.pl

Patyczki do uszu nie powinny być kupowane z niesprawdzonych źródeł, ponieważ takie produkty mogą być niebezpieczne dla zdrowia, czy powodować zapalenia oraz alergie. Wata w patyczkach musi być oparta na stuprocentowej bawełnie, która zapewnia bezpieczeństwo oraz w bardzo skuteczny sposób radzi sobie ze zbieraniem brudu, osadu czy woskowiny. W naszej ofercie dostępne są ekologiczne patyczki do uszu, które pozwolą na zachowanie codziennej higieny. Tego rodzaju prewencyjne rutyny z ich wykorzystaniem skutecznie przeciwdziałają chorobom uszu czy ich zatkaniu, czego efektem może być drobny niedosłuch lub mocne ograniczenie słyszenia. Nie warto doprowadzać do tego rodzaju stanów, które kończą się nieprzyjemną i często bardzo kosztowną wizytą u laryngologa.

Bambusowe patyczki do uszu to zupełnie nowe rozwiązanie - są one bardzo delikatne w dotyku oraz wykonane z w pełni naturalnego materiału. Korzystając z tego rodzaju produktów, można poczuć, że dba się o środowisko i nie przyczynia się do zatruwania planety. Ekologiczne patyczki do uszu mogą być częściej świadomie prowadzonego życia, w którym ważne są nie tylko własne potrzeby, ale także jakość życia innych oraz dobrostan całego świata. Ważne jest także to, że są one nie tylko ekologiczne, ale także wyprodukowane w taki sposób, aby w pełni skutecznie czyścić trudno dostępne części ucha. Co ciekawe, bambusowe patyczki do uszu mogą być wykorzystywane także w innych celach. Jednym z nich jest punktowe nakładanie maści na niedoskonałości czy zmienione chorobowo części skóry. Patyczki pozwalają także na dotarcie do gardła i migdałków, aby rozprowadzić różnego rodzaju lecznicze roztwory.

Higiena uszu z ekologicznymi patyczkami

Ekologiczne patyczki do uszu najlepiej wykorzystywać raz dziennie. Najpierw podczas kąpieli należy delikatnie wymyć płatki uszu, a później spokojnymi ruchami patyczków usunąć resztki brudu, osadu czy woskowiny. Niewskazane są gwałtowne ruchy czy zbyt głębokie wsadzanie patyczków do ucha - podobne czynności mogłyby skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Ucho to bardzo delikatny narząd, dlatego powinno być ono traktowane z zachowaniem szczególnej ostrożności. Poza patyczkami do uszu, polecane są także płyny do usuwania woskowiny. Podobny preparat warto aplikować do ucha kilka razy w miesiącu. Pięć minut po jego zastosowaniu warto przy pomocy patyczków pozbyć się resztek rozpuszczonej woskowiny. Patyczki do uszu powinny być zawsze na stanie dobrze wyposażonej łazienki.