Filters

Brand

Posiadamy

30 produkty

Odplamiacze do tkanin – warto je mieć!

Poplamienie ulubionej sukienki, tapicerki samochodowej, dywanu czy obicia kanapy może zdarzyć się każdemu. Niektóre zabrudzenia, takie jak czerwone wino, trawa czy atrament są wyjątkowo ciężkie do usunięcia. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką preparat, który pomoże wywabić plamę, a jednocześnie nie uszkodzi materiału.

Odplamiacze do tkanin to popularny środek, który można znaleźć w większości polskich domów. Preparaty te dostępne są pod postaciami pianki, płynu, proszku lub nawet mydełka. Odplamiacze pomagają skutecznie pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń – zarówno świeżych, jak i nieco starszych. Warto zadbać o to, by zawsze mieć w zapasie przynajmniej jedno opakowanie tego specyfiku. Nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się przydatny!

Vanish Oxi Action...

Vanish Oxi Action Odplamiacz do Koloru i...

Cena 67,49 zł

  • Pakiet
Vanish Oxi Action White...

Vanish Oxi Action White Odplamiacz Do...

Cena 51,49 zł

  • Pakiet
Vanish Oxi Action Pink...

Vanish Oxi Action Pink Odplamiacz Do...

Cena 51,49 zł

  • Pakiet
Vanish Oxi Action...

Vanish Oxi Action Odplamiacz do Koloru i...

Cena 34,49 zł

  • Pakiet
KH-7 Odplamiacz OXY z...

KH-7 Odplamiacz OXY z Pochłaniaczem...

Cena 18,99 zł

Vanish Oxi Action White...

Vanish Oxi Action White Odplamiacz do...

Cena 17,99 zł

Vanish Oxi Action Pink...

Vanish Oxi Action Pink Odplamiacz Do...

Cena 17,99 zł

Milo Mydło Odplamiające Do...

Milo Mydło Odplamiające Do Prania i...

Cena 7,99 zł

Perlux Odplamiacz do...

Perlux Odplamiacz do Każdego Rodzaju...

Cena 4,99 zł

Heitmann Mydło Galasowe do...

Heitmann Mydło Galasowe do Usuwania...

Cena 3,99 zł

Sidolux KH-7 Odplamiacz...

Sidolux KH-7 Odplamiacz Spray 750ML

Cena 15,99 zł

Dr Reiner Mydełko...

Dr Reiner Mydełko Odplamiające 100G

Cena 9,99 zł

Astonish Stain Remover...

Astonish Stain Remover Odplamiacz Do...

Cena 6,40 zł

DR. BECKMANN MYDEŁKO...

DR. BECKMANN MYDEŁKO ODPLAMIAJĄCE 100G

Cena 5,33 zł

Odplamiacz do koloru czy białego? Wybierz mądrze!

Białe tkaniny plamią się o wiele łatwiej niż kolorowe. Powstałe na nich zabrudzenia są także trudniejsze do wywabienia. Z tego powodu odplamiacz przeznaczony do tkanin białych jest o wiele silniejszy niż ten stworzony z myślą o kolorowych ubraniach. W preparatach tych, oprócz środków wywabiających plamy, często możemy znaleźć również wybielacz. Środek ten nie tylko oddziałuje na zabrudzenia, ale również zapobiega szarzeniu ubrań.

Odplamiacz do tkanin kolorowych ma o wiele delikatniejsze działanie. Jego zadaniem jest pozbycie się zabrudzenia, nie tworząc przy tym dodatkowych przebarwień. Warto mieć w domu preparaty zarówno do białych, jak i kolorowych ubrań. Dzięki temu masz pewność, że w razie pojawienia się niespodziewanej plamy będziesz mógł szybko sobie z nią poradzić.

Odplamiacze do dywanów i tapicerki

Problem uporczywych plam nie dotyczy wyłącznie odzieży. Nieestetyczne zabrudzenia równie łatwo mogą pojawić się na obiciu kanapy, tapicerce samochodowej czy dywanie. W takiej sytuacji warto działać szybko, a także zastosować odpowiednie preparaty czyszczące.

Odplamiacze do dywanów i tapicerki należy umieścić bezpośrednio w zabrudzonym miejscu, a następnie delikatnie wetrzeć. Warto pozostawić preparat na kilka minut w miejscu plamy, by mógł on rozpuścić drobinki brudu. Powierzchnię, która została potraktowana odplamiaczem, warto wyczyścić ręcznie lub za pomocą odkurzacza. Zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych przebarwień.

Odplamiacz w kostce – zastosowanie

Choć odplamiacze w płynie czy proszku bez wątpienia są bardzo skuteczne, nie zawsze mogą być stosowane. W przypadku zabrudzenia wyjątkowo delikatnej tkaniny lub odzieży dziecięcej warto sięgnąć po preparaty w kostce. Mydłem odplamiającym należy potrzeć namoczoną wcześniej plamę, a następnie pozostawić preparat na kilka minut. Zabrudzoną odzież warto wyprać jak najszybciej, by usunąć środek wraz z zabrudzeniem z powierzchni tkaniny.

A czy Ty masz już zapas odplamiacza? W naszym asortymencie znajduje się chemia domowa wyłącznie najwyższej jakości! Sprawdź i przekonaj się, że środki czystości renomowanych producentów wcale nie muszą być drogie!