Filters

Brand

Posiadamy

19 produkty

Środki do prania dywanów – przydatne w każdym domu

Dywany i wykładziny to elementy wystroju domu, które nadają pomieszczeniom bardziej przytulnego charakteru. Łazienkowe chodniczki chronią bose stopy przed chłodem płytek, co ma duży wpływ na komfort oraz zdrowie ich użytkowników. Aby dywany przez długi czas cieszyły oko oraz spełniały swoje funkcje, warto właściwie o nie zadbać.

Utrzymanie tych dodatków w czystości nie jest tak łatwe, jak pozornie mogłoby się wydawać. Regularne odkurzanie pomaga w usuwaniu wierzchniej warstwy kurzu, ale nie zapobiegnie powstawaniu większych zabrudzeń. W tym celu najlepiej wykorzystać środki do prania dywanów. W ich składzie znaleźć można substancje myjące, które rozprawią się z większością plam i kurzem, ale jednocześnie nie uszkodzą delikatnej struktury tkaniny.

Dywanlux Antyalergiczny...

Dywanlux Antyalergiczny Środek Do...

Cena 21,99 zł

Dywanlux Antyalergiczny...

Dywanlux Antyalergiczny Środek Do...

Cena 21,49 zł

Sidolux Dywany Płyn do...

Sidolux Dywany Płyn do Czyszczenia...

Cena 12,99 zł

  • Nowy
Xanto Pianka Do Dywanów i...

Xanto Pianka Do Dywanów i Tapicerki 600ML

Cena 9,99 zł

Ania Płyn...

Ania Płyn Antyelektrostatyczny 220ML

Cena 9,99 zł

Vanish Oxi Action Szampon...

Vanish Oxi Action Szampon do Prania...

Cena 9,50 zł

Tragar Żelazko Szczotka do...

Tragar Żelazko Szczotka do Szorowania,...

Cena 6,49 zł

  • Nowy
Dywanlux Antyalergiczny...

Dywanlux Antyalergiczny Środek Do...

Cena 11,43 zł

Dywanlux Antyalergiczny...

Dywanlux Antyalergiczny Środek Do...

Cena 10,98 zł

Dywanlux Antyalergiczny...

Dywanlux Antyalergiczny Środek Do...

Cena 9,85 zł

Środek do prania dywanów – wydajny koncentrat

Najpopularniejszymi środkami do prania dywanów są koncentraty. Środek ten należy rozcieńczyć z zalecaną przez producenta ilością ciepłej wody, a następnie wymieszać. Powstały roztwór możesz nanosić na dywan ręcznie lub przy użyciu specjalnego sprzętu, np. odkurzacza piorącego. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne – wymaga jedynie posiadania szczotki do szorowania. Pranie dywanów za pomocą odkurzacza zabiera o wiele mniej czasu i wysiłku, ale jest także znacznie droższe.

Środek do prania dywanów w formie roztworu to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy czyszczenia wymagają większe powierzchnie. Jeśli masz w domu przynajmniej jeden duży dywan lub wykładzinę podłogową – koniecznie wybierz ten preparat!

Środki do czyszczenia dywanów – aktywna pianka

Pranie dywanów z wykorzystaniem koncentratu pomoże usunąć zabrudzenia, które znajdują się nieco głębiej w strukturze włosia. Środek ten może jednak nie poradzić sobie z wyjątkowo uporczywymi plamami, zwłaszcza na jasnych powierzchniach. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką środki do czyszczenia dywanów w formie aktywnej pianki.

Mogą one służyć zarówno do wyczyszczenia całej powierzchni, jak i tylko punktowych zabrudzeń. Doskonale sprawdzą się również do prania tapicerki w samochodzie czy obicia kanapy. Skoncentrowana forma preparatu pozwala na rozpuszczenie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń, a w efekcie – usunięcie ich na stałe.

Środek do prania dywanów – jak używać

Dywany powinno prać się przynajmniej 2 razy do roku. Taka częstotliwość pozwala na utrzymanie ich w czystości oraz eliminację gromadzących się w nich alergenów. Pranie dywanów warto zaplanować wcześniej, ponieważ proces ten może zająć dużo czasu. Warto wybierać dni słoneczne i ciepłe, aby umożliwić namoczonym strukturom wyschnięcie. Najlepszym sposobem na osuszenie dywanu jest rozwieszenie go na trzepaku, aby nadmiar wody mógł swobodnie spływać.

Szukasz sprawdzonych preparatów do codziennego użytku? Chemia domowa w naszym sklepie pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów! Znajdź środek do prania dywanów w przystępnej cenie i zadbaj o swoje wnętrze już teraz!