Filters

Brand

Filtruj według

Marka

Marka

Rodzaj skóry

Rodzaj skóry

Działanie

Działanie

Typ włosów

Typ włosów

Filtry przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne

Wartość SPF

Wartość SPF

Składniki aktywne

Składniki aktywne

Rodzaj

Rodzaj

Pojemność

Pojemność

DLA KOGO?

DLA KOGO?

Posiadamy

524 produkty

Kosmetyki dla noworodka, niemowląt

Pielęgnacja delikatnej skóry noworodka powinna być wykonywana z należytą starannością i świadomością w kwestii doboru kosmetyków. Szeroki wybór produktów w ładnych opakowaniach nie ułatwia dokonania zakupu. Czym kierować się podczas wyboru produktów do pielęgnacji niemowląt i co z pewnością przyda się w pierwszych tygodniach życia dziecka? Zamiast zakupu mnóstwa kosmetyków warto skupić się na tych najpotrzebniejszych, których skład korzystnie wpłynie na wrażliwą skórę noworodka.

Bobini Baby Hypoalergiczne...

Bobini Baby Hypoalergiczne Chusteczki...

Cena 99,99 zł

  • Pakiet
Pampers Active Baby 3...

Pampers Active Baby 3 Pieluszki...

Cena 76,14 zł

Oilatum Baby Emulsja Do...

Oilatum Baby Emulsja Do Kąpieli Od...

Cena 70,17 zł

Pampers Active Baby 3...

Pampers Active Baby 3 Pieluszki...

Cena 66,99 zł

MomMe Baby Natural Care...

MomMe Baby Natural Care Magiczny Olejek...

Cena 54,34 zł

Bobini Baby Hypoalergiczne...

Bobini Baby Hypoalergiczne Chusteczki...

Cena 53,99 zł

  • Pakiet
Bella Baby Happy Pieluszki...

Bella Baby Happy Pieluszki Jednorazowe...

Cena 49,99 zł

MomMe Baby Natural Care...

MomMe Baby Natural Care Puszysty Krem...

Cena 44,48 zł

MomMe Baby Natural Care...

MomMe Baby Natural Care Kojący Krem Na...

Cena 38,99 zł

Pampers Fresh Clean...

Pampers Fresh Clean Chusteczki Nawilżane...

Cena 36,49 zł

  • Pakiet
Yope Easy WOW! Łatwe...

Yope Easy WOW! Łatwe Rozczesywanie...

Cena 32,15 zł

Lovela Baby Hipoalergiczne...

Lovela Baby Hipoalergiczne Mleczko Do...

Cena 29,99 zł

Lovela Baby Hipoalergiczny...

Lovela Baby Hipoalergiczny Płyn do...

Cena 29,99 zł

Lovela Baby Hypoalergiczny...

Lovela Baby Hypoalergiczny Proszek Do...

Cena 29,50 zł

Lovela Baby Hipoalergiczny...

Lovela Baby Hipoalergiczny Proszek Do...

Cena 29,50 zł

Lovela Baby Hipoalergiczne...

Lovela Baby Hipoalergiczne Mleczko Do...

Cena 29,50 zł

Bambino Rodzina...

Bambino Rodzina Hiperdelikatny Żel Pod...

Cena 28,99 zł

Anwen Bee My Baby Spray do...

Anwen Bee My Baby Spray do Włosów dla...

Cena 24,99 zł

Dzidziuś Balsam Do Prania...

Dzidziuś Balsam Do Prania Tkanin...

Cena 23,98 zł

Dax Sun Krem Ochronny Dla...

Dax Sun Krem Ochronny Dla Dzieci I...

Cena 22,99 zł

Nacomi Emulsja do mycia dla...

Nacomi Emulsja do mycia dla dzieci i...

Cena 21,43 zł

4organic Naturalny Krem do...

4organic Naturalny Krem do Twarzy dla...

Cena 21,01 zł

Wśród niezbędnych rzeczy w wyprawce powinny znaleźć się kosmetyki dla niemowląt dostosowane do wieku dziecka. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby dany produkt posiada na etykiecie informacje o możliwości stosowania go już od pierwszego dnia życia dziecka. Tylko i wyłącznie taki kosmetyk będzie miał korzystny wpływ na delikatną skórę maluszka, nie wpłynie negatywnie na jego zdrowie oraz nie wywoła alergii skórnych.

Kosmetyki dla noworodka, niemowląt w sklepie kozackadrogeria.pl

Kosmetyki dla noworodka powinny posiadać atesty np. Centrum Zdrowia Dziecka, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Instytutu Matki i dziecka lub Państwowego Zakładu Higieny. Produkt z takim atestem gwarantuje bezpieczeństwo dla organizmu dziecka. Do niezbędnej pielęgnacji skóry noworodków i niemowląt wystarczy kilka kosmetyków o dobrym oraz bezpiecznym składzie. Zbędne jest kupowanie kilku balsamów, szamponów czy olejków. Stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków na skórę noworodka może mieć na nią zły wpływ (może ją nadmiernie wysuszać). Do właściwej pielęgnacji wystarczy jedynie kilka najpotrzebniejszych produktów.

Jednym z nich jest szampon 2w1. Decydując się na jego zakup, należy zwrócić uwagę, od jakiego wieku może być stosowany. Szampony przeznaczone dla starszych dzieci posiadają dużo większą ilość substancji zapachowych i barwiących niż kosmetyki dla niemowlaka. Stosowanie produktu nie dopasowanego do wieku malca może przyczynić się do wystąpienia podrażnień i wysuszać jego skórę. Szampon 2w1 dla dzieci od 1 dnia życia łączy w sobie funkcję płynu do kąpieli i szamponu. Wyciąg nagietka delikatnie myje włosy i wrażliwą skórę noworodka.

Nie tylko kosmetyki dla noworodka są ważne w pielęgnacji jego delikatnej skóry. Kolejnym przydatnym produktem są chusteczki nawilżające. Każdej młodej mamie z pewnością przydadzą się chusteczki nawilżające, które są niezwykle wygodne podczas przewijania dziecka. Dzięki nim przy każdej zmianie pieluszki nie trzeba kąpać malucha, wystarczy jedynie przetrzeć dokładnie pupę oraz jej okolice chusteczkami nawilżającymi.

Kosmetyki dla noworodka do pielęgnacji skóry

Do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka idealna będzie oliwka ochronna, która jest niezwykle przydatna w pierwszych tygodniach życia dziecka. Skóra noworodka jest wysuszona, a dodatkowo może się łuszczyć. Po jakimś czasie gruczoły łojowe zaczynają intensywniej funkcjonować i poprawiać nawilżenie skóry. Kosmetyki dla noworodka, takie jak oliwki sprawdzą się do masażu, a zawarty w nich olejki skutecznie chronią i nawilżają delikatną skórę malucha.

Kosmetyki dla niemowląt pełnią ważną funkcję w pielęgnacji ich delikatnej skóry. Kolejnym produktem niezbędnym do tego celu jest krem, który zapobiega wystąpieniu podrażnień. Według dermatologów odpowiednie kosmetyki dla niemowlaka powinny być stosowane zapobiegawczo nawet w sytuacji, gdy na skórze dziecka nie występują żadne nieprawidłowości, np. zaczerwienienia. Po każdorazowym oczyszczeniu skóry należy nałożyć cienką warstwę kremu.

Oprócz kremu można stosować także balsam nawilżający przesuszoną skórę dziecka. Wystarczy nanieść niewielką warstwę balsamu na skórę dziecka po jego wcześniejszym wykąpaniu. Kosmetyki dla noworodka o działaniu nawilżającym sprawiają, że jego skóra staje się nawilżona i gładka.

Podczas pielęgnacji z pewnością przydadzą się płatki kosmetyczne przeznaczone dla niemowląt, posiadające większą powierzchnię niż standardowe płatki dostępne w drogeriach. Dzięki nim z łatwością można przemywać oczka, a nawet pośladki dziecka.