Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

118 produkty

Płyny do prania i płukania

Od zawsze poszukiwane były sposoby na to, aby wyczyścić swoje ubrania. Ludzie w dawnych czasach używali tarek, bijaków i najczęściej prano w rzekach. Sporo się zmieniło po wprowadzeniu ługu oraz innych środków czyszczących, które zaczęto stosować w proszkach. Kolejną rewolucją były płyny do prania, które okazały się wielokrotnie wygodniejszą metodą od klasycznych proszków. Tego rodzaju środki pozwalają na wygodne odmierzenie odpowiedniej porcji płynu i skuteczne zmieszanie ich z wodą podczas prania - proszki często nie rozpuszczają się zbyt dobrze, zostawiając ślady na ubraniach oraz różnych częściach pralki. Często jednak plamy są na tyle silne, że przed włożeniem prania do pralki należy skorzystać z odplamiacza, który sprawnie wywabi nawet najsilniejsze zabrudzenia.

Perwoll Renew Color Płyn Do...

Perwoll Renew Color Płyn Do Prania 3 x...

Cena 55,49 zł

  • Pakiet
Perwoll Renew Black Płyn do...

Perwoll Renew Black Płyn do Prania...

Cena 55,49 zł

  • Pakiet
Woolite Dark Denim Black...

Woolite Dark Denim Black Płyn do Prania...

Cena 54,49 zł

  • Pakiet
Woolite Mix Color Płyn do...

Woolite Mix Color Płyn do Prania Tkanin...

Cena 54,49 zł

  • Pakiet
Woolite Keratin Therapy...

Woolite Keratin Therapy Płyn do Prania...

Cena 42,99 zł

Woolite Keratin Therapy...

Woolite Keratin Therapy Pro-Care...

Cena 42,99 zł

Woolite Keratin Therapy...

Woolite Keratin Therapy Płyn do Prania...

Cena 42,99 zł

Woolite Keratin Therapy...

Woolite Keratin Therapy Płyn do Prania...

Cena 42,99 zł

Lovela Baby Hipoalergiczne...

Lovela Baby Hipoalergiczne Mleczko Do...

Cena 29,50 zł

Lovela Baby Hipoalergiczne...

Lovela Baby Hipoalergiczne Mleczko do...

Cena 29,25 zł

Dr. Reiner Płyn Do Prania...

Dr. Reiner Płyn Do Prania Odzieży...

Cena 23,98 zł

Perwoll Renew Delicates...

Perwoll Renew Delicates Płyn do Prania...

Cena 23,49 zł

  • Nowy
Perwoll Renew Black Dark...

Perwoll Renew Black Dark Bloom Płyn do...

Cena 23,49 zł

  • Nowy
Wirek Automat Płyn do...

Wirek Automat Płyn do Prania Tkanin...

Cena 22,48 zł

Dzidziuś Balsam do Prania...

Dzidziuś Balsam do Prania Tkanin...

Cena 22,25 zł

Perwoll Renew Black Płyn do...

Perwoll Renew Black Płyn do Prania...

Cena 18,45 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Floral...

Cena 16,54 zł

Dzidziuś Płyn do Prania...

Dzidziuś Płyn do Prania Pieluszek i...

Cena 12,98 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Perfume...

Cena 12,13 zł

Sofin Płyn do Płukania dla...

Sofin Płyn do Płukania dla Dzieci...

Cena 12,13 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Fresh...

Cena 11,99 zł

Lenor Płyn do Płukania...

Lenor Płyn do Płukania Tkanin Summer...

Cena 11,75 zł

Booster Delicate Płyn do...

Booster Delicate Płyn do Prania Tkanin...

Cena 10,49 zł

Purox Koncentrat do...

Purox Koncentrat do Płukania Tkanin...

Cena 9,99 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Fresh...

Cena 7,33 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Perfume...

Cena 7,33 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Perfume...

Cena 7,33 zł

Sofin Płyn do Płukania...

Sofin Płyn do Płukania Tkanin Floral...

Cena 7,24 zł

Mill Clean Perfumowana Woda...

Mill Clean Perfumowana Woda...

Cena 6,49 zł

Wirek Płyn do Prania z...

Wirek Płyn do Prania z Lanoliną 1L

Cena 5,99 zł

Wirek Płyn do Prania...

Wirek Płyn do Prania Czarnych Tkanin 1L

Cena 5,99 zł

Wirek Płyn do Prania...

Wirek Płyn do Prania Białych Tkanin 1L

Cena 5,99 zł

Veness Color Płyn do Prania...

Veness Color Płyn do Prania Tkanin...

Cena 4,49 zł

Kolejnym ważnym środkiem są płyny do płukania, które potrafią odpowiednio zmiękczyć tkaninę oraz nadać jej bardzo atrakcyjny zapach. Pranie wraz z płynem do płukania powoduje, że ubrania są bardzo miłe w dotyku, wspaniale pachną i zdecydowanie przyjemniej się z nich korzysta. Płyny do prania i płyny do płukania używane razem dają bardzo dobre rezultaty - ubrania są nieskazitelnie czyste, pachnące oraz odpowiednio zmiękczone. Taki zestaw zdecydowanie lepiej się sprawdza niż proszki w kontekście czarnych i delikatnych strojów. Proszek do prania przez zawartość sody powoduje, że czarne ubrania szybko tracą swój kolor i stają się brzydkie i wypłowiałe.

Płyny do prania w sklepie kozackadrogeria.pl

Płyny do prania powoli wypierają z rynku standardowe proszki z powodu tego, że są zdecydowanie wygodniejsze w użytku - proszki lubią się wysypywać, trudniej je odmierzyć oraz nie do końca rozpuszczają się w pralce. Płyny do prania sklep kozackadrogeria.pl proponuje w najróżniejszych typach - w naszej ofercie można znaleźć produkty od znanych i rozpoznawalnych producentów. Polecane są na przykład płyny do prania od cenionej firmy Persil, które cechują się dużą gęstością oraz wysokim skoncentrowaniem środków piorących, przez co są bardzo ekonomiczne. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na preparat od dobrego producenta, który choć jest droższy, po pierwsze skuteczniej usuwa plamy i zabrudzenia, a po drugie używa się go znacznie dłużej. Dostępne są różnego rodzaje płyny do prania - niektóre przeznaczone są do danych kolorów ubrań czy też określonych materiałów.

Płyny do prania sklep kozackadrogeria.pl udostępnia także w wersjach hipoalergicznych. Taki typ środków nie zawiera żadnych dodatków, które mogłyby powodować alergie u osób z problemami skórnymi. W hipoalergicznych płynach powinny być prane ubranka i bielizna dla dzieci oraz pieluszki. Skóra małych dzieci jest bardzo delikatna, dlatego nie powinna mieć ona kontaktu z ubraniami pranymi przy pomocy środków o dużej zawartości środków chemicznych.

Płyny do prania – wydajne i skuteczne

Pranie należy do czynności niezbyt przyjemnych, ale koniecznych. W każdym domu znaleźć można środki piorące pod różną postacią oraz o rozmaitych właściwościach. Pośród nich prym zdecydowanie wiodą tradycyjne proszki, choć trend ten powoli ulega zmianie. Coraz więcej osób sięga bowiem po płyny do prania, czyli wygodniejszą alternatywę.

Środki te są łagodne dla tkanin oraz naszej skóry. Skutecznie usuwają kurz, pot oraz zabrudzenia, a do tego pielęgnują włókna. Niektóre płyny do prania wzbogacone są o dodatkowe aromaty. Dzięki temu tkaniny pachną przyjemnie nawet wiele dni po wyschnięciu.

Płyn do prania – jeden produkt, wiele korzyści

Pozornie najbardziej ekonomiczną opcją spośród wszystkich środków czyszczących odzież jest proszek do prania. Warto jednak pamiętać o tym, że dla osiągnięcia efektu przyjemnych w dotyku i pachnących tkanin należy dodać do niego również płyn do płukania. Niektóre proszki mogą z czasem powodować sztywnienie odzieży oraz niszczenie się tkanin.

Inaczej sprawa ma się z płynem do prania. Łączy on w sobie funkcje czyszczące oraz pielęgnujące włókna. Dzięki temu ubrania i tekstylia zawsze są świeże, miękkie i pachnące. Płyn do prania może być więc bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż osobne kupowanie każdego z niezbędnych produktów.

Płyny do prania – rodzaje

Chemia domowa w postaci środków piorących dzieli się zazwyczaj na dwa rodzaje: do białego oraz do koloru. Płyny do prania są tutaj wyjątkiem, ponieważ trzecią kategorią są preparaty do czarnych tkanin. Środki te zapobiegają blaknięciu koloru, dzięki czemu możesz cieszyć się ulubionym T-shirtem lub małą czarną na dłużej.

Płyny do prania dostępne są również w wersjach hipoalergicznych. Środki te są wyjątkowo delikatne dla skóry, ponieważ w ich składzie nie znajdziesz żadnych potencjalnie drażniących substancji. Z tego powodu alergicy oraz rodzice małych dzieci chętnie po nie sięgają. Na rynku dostępne są także specjalistyczne płyny do prania odzieży niemowlęcej. Ich skład jest nie tylko hipoalergiczny, ale również okrojony z wszelkiego rodzaju dodatków zapachowych, które mogłyby podrażnić śluzówkę dziecka.

Płyn do prania – zastosowanie

Choć płyn do prania różni się formą od innych środków tego typu, jego stosowanie wygląda tak samo. Odpowiednią ilość detergentu należy umieścić w przegródce pralki, przeznaczonej do prania zasadniczego. Najczęściej jest ona oznaczona numerem II.

Przed pierwszym użyciem płynu do prania warto zapoznać się z informacjami na temat dozowania, umieszczonymi przez producenta na opakowaniu. Zbyt duże ilości detergentu mogą pozostać w odzieży i podrażniać skórę. Z kolei zbyt małe proporcje płynu w stosunku do ilości prania mogą znacząco zmniejszyć jego skuteczność.

Szukasz niezawodnej chemii domowej? Znajdziesz ją w naszym sklepie! Płyny do prania, dostępne w naszym asortymencie to sprawdzone środki najwyższej jakości. Sprawdź!