Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

17 produkty

Pumeksy i tarki do pięt

Gładkie i zadbane stopy to marzenie każdego. W szczególności w przypadku wiosenno-letnich pór roku lub miejsc, w których są wyjątkowo eksponowane. Niezależnie od tego, czy są poddawane nadmiernemu wysuszeniu, wysiłkowi fizycznemu, czy narażone na zabrudzenia, należy prawidłowo zadbać o ich regenerację i nawilżenie. Pumeksy do stóp świetnie sprawdzają się w przypadku suchych i popękanych pięt, które wymagają złuszczenia i odświeżenia. Nieco bardziej wymagające stopy mogą potrzebować silniejszych rozwiązań i wtedy pomocne okażą się tarki do pięt, które posiadają zazwyczaj dwie powierzchnie ścierające, umożliwiające łatwiejsze pozbycie się twardego naskórka na obszarze stopy. Kluczem do zadbanych i wypielęgnowanych stóp jest dobór odpowiedniego akcesorium, które najlepiej sprawdzi się przy konkretnym problemie. Należy jednak pamiętać, że dostępne na rynku pumeksy do pięt i tarki do stóp nie okażą się skuteczne, jeżeli nie będą stosowane regularnie i w odpowiedni sposób.

Inter-Vion Profilowana...

Inter-Vion Profilowana Tarka do Stóp

Cena 7,99 zł

Inter-Vion Tarka do Pięt...

Inter-Vion Tarka do Pięt Dwustronna

Cena 7,99 zł

Inter-Vion Ostrza Wymienne...

Inter-Vion Ostrza Wymienne Do Aparatu...

Cena 7,04 zł

Donegal Dwustronna Tarka Do...

Donegal Dwustronna Tarka Do Pięt

Cena 8,79 zł

Inter-vion Tarka Do Pięt

Inter-vion Tarka Do Pięt

Cena 8,12 zł

Donegal Dwustronna Tarka Do...

Donegal Dwustronna Tarka Do Pięt

Cena 7,70 zł

Inter-vion Aparat Do Pedicure

Inter-vion Aparat Do Pedicure

Cena 7,65 zł

Donegal Dwustronna Tarka Do...

Donegal Dwustronna Tarka Do Pięt

Cena 5,49 zł

Donegal Szczoteczka do...

Donegal Szczoteczka do Paznokci

Cena 3,99 zł

Donegal Pumeks Naturalny

Donegal Pumeks Naturalny

Cena 2,25 zł

Inter-vion Pumeks Z Rączką

Inter-vion Pumeks Z Rączką

Cena 1,73 zł

Sprawdź Pumeksy i tarki do pięt w sklepie kozackadrogeria.pl

Występujące na powierzchni skóry nierówności i zgrubienia wymagają złuszczania, ponieważ regularnie odrastają i za każdym razem trzeba się ponownie ich pozbywać. Najlepiej postawić na systematyczność tego zabiegu i wykonywanie go podczas porannej lub wieczornej kąpieli. Szeroki wybór dostępnych na rynku akcesoriów pozwala na dobór skutecznych rozwiązań, które potrafią zwalczyć uciążliwy naskórek i pozwolić cieszyć się gładkimi i pięknymi stopami. Tarka do pięt z rączką drewnianą lub metalową ułatwia sam proces ścierania, a praktyczna rączka ogranicza wyślizgiwanie się urządzenia z rąk i umożliwia precyzyjną kontrolę siły nacisku na stopę i tym samym mocy złuszczania. Dwustronna tarka do stóp dzięki dwóm powierzchniom ze zróżnicowanymi poziomami ziarnistości pozwala na dobranie mocy ścierania do indywidualnych potrzeb i umożliwia jednoczesne mocne złuszczenie oraz polerowanie. Wybór szerokiej tarki do pięt znacznie przyspiesza proces usuwania martwego naskórka, ponieważ obejmuje od razu cały problematyczny obszar. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku odcisków i zgrubień, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też powodują dyskomfort podczas chodzenia.

Znany i ceniony od lat pumeks do stóp występuje zarówno w tradycyjnej wersji w kształcie prostokąta lub nieco bardziej zmodyfikowanej i wzbogaconej o poręczny sznurek lub rączkę. Wykonany jest najczęściej z naturalnych składników mineralnych, które delikatnie złuszczają naskórek i nie powodują dodatkowych podrażnień. Dostępne na rynku różne rodzaje pumeksy do pięt: naturalne, wulkaniczne czy syntetyczne, doskonale usuwają zrogowaciały naskórek, odciski i nagniotki i umożliwiają utrzymanie higieny oraz schludnego wyglądu kończyn. Kluczowe jest jednak szczególne dbanie o ich przechowywanie i czystość, dlatego po każdym zastosowaniu pumeks do stóp należy dokładnie wyczyścić i wysuszyć, tak żeby mógł służyć dłużej.

Najwyższej jakości tarki i pumeksy do stóp

Proces złuszczania zrogowaciałego naskórka nie kończy się na zastosowaniu tarki do stóp lub pumeksu. Ważny jest sam proces usuwania suchej i zniszczonej skóry oraz jej późniejsza pielęgnacja. Domowy zabieg pedicure można robić na różne sposoby. Przed przystąpieniem do procesu złuszczania należy dokładnie wymoczyć i zmiękczyć stopy w kilkunastominutowej kąpieli z np. dodatkiem soli. Następujące po tym usuwanie naskórka może być wykonywane na mokro lub sucho. Dostępne w ofercie wysokiej jakości pumeksy oraz tarki do pięt umożliwiają obie opcje, bez ryzyka uszkodzenia naskórka i podrażnień. Należy pamiętać, żeby po każdym takim zabiegu dobrze nawilżyć i zabezpieczyć stopy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się mocno natłuszczające i zmiękczające kremy, które uelastyczniają skórę na stopach, wygładzą pozostałe nierówności i wpłyną pozytywnie na możliwość późniejszego powtarzania tego zabiegu. Pumeksy i tarki do pięt to niezbędne akcesorium w każdej łazience, podstawa pielęgnacji i baza domowego pedicure.