Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

18 produkty

Środki do prania firanek – proszki

Proszki to jedne z najchętniej wykorzystywanych detergentów do prania odzieży oraz tekstyliów. W przypadku czyszczenia firan jest podobnie. Proszki dobrze oczyszczają włókna tkaniny z brudu, kurzu i rozmaitych aromatów (np. dymu papierosowego). Dlaczego warto sięgnąć po tego typu środki do prania firanek?

Proszki, przeznaczone do czyszczenia takich materiałów są bardzo wydajne. Nadają się do prania zarówno ręcznego, jak i przy użyciu pralki automatycznej. Czyszczenie białych firan przy użyciu proszku pozwala na przywrócenie ich dawnego koloru poprzez usunięcie przebarwień. To najlepszy wybór dla tych, którzy cenią sobie ekonomiczne i skuteczne rozwiązania.

Dato Proszek do Prania...

Dato Proszek do Prania Firanek 6 x 365G

Cena 57,49 zł

  • Pakiet
Evidur Proszek do Prania...

Evidur Proszek do Prania Firan i Białych...

Cena 45,75 zł

  • Pakiet
Vanish Proszek do Prania...

Vanish Proszek do Prania Firanek 3 x 400G

Cena 33,99 zł

  • Pakiet
Vanish Płyn do Wybielania i...

Vanish Płyn do Wybielania i Płukania...

Cena 12,60 zł

Dato Proszek do Prania...

Dato Proszek do Prania Firanek 365G

Cena 9,75 zł

Perlux Płyn do Prania...

Perlux Płyn do Prania Firanek 100ML

Cena 4,99 zł

Biel i Kolor Wybielacz do...

Biel i Kolor Wybielacz do Firan 400G

Cena 4,49 zł

Biel i Kolor Ultramaryna...

Biel i Kolor Ultramaryna Wybielacz do...

Cena 1,49 zł

Biel i Kolor Sól do Prania...

Biel i Kolor Sól do Prania Firan 40G

Cena 1,25 zł

Biel i Kolor Sól do...

Biel i Kolor Sól do Płukania Firan 40G

Cena 1,25 zł

Biel i Kolor Ultramaryna...

Biel i Kolor Ultramaryna Wybielacz do...

Cena 41,49 zł

Płyn – delikatny środek do prania firan

W ostatnich latach płyny do prania cieszą się coraz większą popularnością. Tego typu chemia domowa łączy skuteczność czyszczenia z łagodnością dla tkanin. Środek do prania firan w postaci płynu może służyć zarówno do usuwania zabrudzeń w pralce automatycznej, jak i ręcznego płukania.

Ich płynna forma ułatwia wnikanie w strukturę tkanin, dzięki czemu czyszczenie jest naprawdę skuteczne. Niektóre z tych preparatów dodatkowo pielęgnują i usztywniają włókna, czyniąc je bardziej odpornymi na zabrudzenia. Do wad z pewnością można zaliczyć wydajność płynów – przy oszczędnym użytkowaniu wystarczą na około 4 prania. Efekt ich używania może jednak okazać się bardziej długotrwały, co również ma wpływ na ich ekonomiczność.

Wybielacze – dodatkowe środki do prania firanek

Choć proszki i płyny są bardzo skutecznymi środkami czyszczącymi, nie zawsze ich zastosowanie pozwala na osiągnięcie zadowalającego efektu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty o większym stężeniu substancji aktywnych. Do tej grupy zaliczają się wybielacze.

Tego typu środki do prania firanek pomogą przywrócić ich śnieżnobiały kolor. Aktywne składniki, przedostając się głęboko w struktury tkanin, skutecznie usuwają nawet najbardziej oporne zabrudzenia. Wybielacze to obowiązkowy dodatek zwłaszcza wtedy, gdy firany wystawiane są na działanie dymu tytoniowego.

Środek do prania firan – sól

Bardziej ekologicznym rozwiązaniem, pozwalającym na doczyszczenie nawet uporczywych zabrudzeń jest sól. W przeciwieństwie do popularnych wybielaczy nie zawiera ona chloru, co pomaga ochronić tkaniny przed mikrouszkodzeniami. Ten środek do prania firan stosowany jest najczęściej jako dodatek do proszku przy czyszczeniu w pralce automatycznej.

Sól pomaga w usunięciu zabrudzeń, przywraca kolor białym tkaninom oraz niweluje nieprzyjemne zapachy, np. dymu tytoniowego. Jest przy tym łagodniejsza w działaniu niż wybielacz. Wadą może być jej mała dostępność – w mniejszych sklepach próżno szukać tego specyfiku.

Planujesz wielkie sprzątanie? Pamiętaj o wypraniu firan! W naszym asortymencie znajdziesz środki czyszczące, dzięki którym czynność ta stanie się czystą przyjemnością. Nie czekaj – zrób zakupy już teraz!