Posiadamy

170 produkty

Proszki i kapsułki do prania

Wiele osób uwielbia, gdy w domu roznosi się aromat świeżego prania. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy wykorzystuje się do tej czynności proszki do prania o wysokiej zawartości środków piorących oraz aromatycznych. Specyficznie miły zapach osiągany jest także dzięki płynom do płukania, które nie tylko zmiękczają tkaninę, ale także nadają im atrakcyjny aromat. Od wieków ludzie próbowali w odpowiedni sposób wyprać swoje ubrania, było to wykonywane między innymi przy pomocy, tarek, bijaków, kamieni oraz wody z rzeki. Pierwszy proszek do prania został wprowadzony do sprzedaży w 1907 roku przez niemiecką firmę Persil, która dalej jest wiodącym przedsiębiorstwem na rynku produktów piorących. Kapsułki do prania pojawiły się zdecydowanie później, ale dla niektórych osób stały się one pierwszym wyborem ze względu na wygodę ich używania.

Bryza 4w1 Proszek Do Prania...

Bryza 4w1 Proszek Do Prania Tkanin...

Cena 99,99 zł

Gama 3w1 Uniwersalny...

Gama 3w1 Uniwersalny Proszek do Prania...

Cena 62,48 zł

Bryza 4w1 Proszek Do Prania...

Bryza 4w1 Proszek Do Prania Tkanin...

Cena 59,99 zł

E Proszek do Prania Białych...

E Proszek do Prania Białych i Jasnych...

Cena 48,49 zł

Persil Deep Clean Proszek...

Persil Deep Clean Proszek do Prania...

Cena 47,99 zł

Persil Color Proszek do...

Persil Color Proszek do Prania Tkanin...

Cena 47,99 zł

E Proszek Do Prania Białych...

E Proszek Do Prania Białych i Jasnych...

Cena 47,99 zł

Gallus Uniwersalny Proszek...

Gallus Uniwersalny Proszek do Prania...

Cena 47,49 zł

Purox Color Proszek do...

Purox Color Proszek do Prania Tkanin...

Cena 47,49 zł

Vizir AquaPuder Color...

Vizir AquaPuder Color Proszek do Prania...

Cena 43,49 zł

  • Nowy
Vizir AquaPuder Proszek do...

Vizir AquaPuder Proszek do Prania Alpine...

Cena 43,49 zł

  • Nowy
Signum Universal Proszek do...

Signum Universal Proszek do Prania 10KG...

Cena 39,99 zł

Signum Color Proszek do...

Signum Color Proszek do Prania Tkanin...

Cena 39,99 zł

Original Uniwersalny...

Original Uniwersalny Proszek do Prania...

Cena 37,49 zł

Biały Jeleń Hipoalergiczny...

Biały Jeleń Hipoalergiczny Proszek Do...

Cena 37,26 zł

Gama 3w1 Uniwersalny...

Gama 3w1 Uniwersalny Proszek do Prania...

Cena 32,48 zł

E Proszek Do Prania Białych...

E Proszek Do Prania Białych i Jasnych...

Cena 31,99 zł

Bryza 4w1 Proszek Do Prania...

Bryza 4w1 Proszek Do Prania Tkanin...

Cena 29,50 zł

Lovela Baby Hypoalergiczny...

Lovela Baby Hypoalergiczny Proszek Do...

Cena 29,50 zł

Lovela Baby Hipoalergiczny...

Lovela Baby Hipoalergiczny Proszek Do...

Cena 29,50 zł

Bobini Baby Hypoalergiczny...

Bobini Baby Hypoalergiczny Uniwersalny...

Cena 26,99 zł

Vizir Color Proszek Do...

Vizir Color Proszek Do Prania Tkanin...

Cena 26,49 zł

Bobini Baby Hipoalergiczny...

Bobini Baby Hipoalergiczny Proszek Do...

Cena 24,90 zł

Ariel Fast Dissolving...

Ariel Fast Dissolving Mountain Spring...

Cena 24,49 zł

  • Nowy
Ariel Fast Dissolving Color...

Ariel Fast Dissolving Color Proszek do...

Cena 24,49 zł

  • Nowy
Persil Deep Clean Universal...

Persil Deep Clean Universal Proszek do...

Cena 23,98 zł

E Proszek Do Prania Białych...

E Proszek Do Prania Białych i Jasnych...

Cena 21,49 zł

E Proszek Do Prania Białych...

E Proszek Do Prania Białych i Jasnych...

Cena 19,99 zł

Purox Uniwersalny Proszek...

Purox Uniwersalny Proszek do Prania 3KG...

Cena 15,49 zł

Purox Color Proszek do...

Purox Color Proszek do Prania Tkanin...

Cena 15,49 zł

Calgon 3w1 Proszek Do...

Calgon 3w1 Proszek Do Pralek Przeciw...

Cena 14,49 zł

Gama 3w1 Uniwersalny...

Gama 3w1 Uniwersalny Proszek do Prania...

Cena 11,49 zł

Ariel Fast Dissolving Color...

Ariel Fast Dissolving Color Proszek do...

Cena 6,99 zł

  • Nowy
Ariel Fast Dissolving...

Ariel Fast Dissolving Mountain Spring...

Cena 6,99 zł

Vizir Color Proszek do...

Vizir Color Proszek do Prania Tkanin...

Cena 6,49 zł

Persil Deep Clean Proszek...

Persil Deep Clean Proszek do Prania...

Cena 5,99 zł

Warto zdecydować się na środki czyszczących, które w pełni odpowiadają potrzebom danego użytkownika - jeśli korzysta się z bardzo delikatnych ubrań i tkanin oraz czarnych strojów lepiej wybrać kapsułki lub naturalne proszki do prania, niezawierające sody, która może powodować blaknięcie materiałów. Jeśli ma się do czynienia z bardzo trudnymi plamami, należy najpierw skorzystać z odplamiacza, a dopiero później umieścić ubrania w pralce i użyć proszku czy kapsułek.

Wybierz sprawdzone proszki do prania

Niektóre osoby mają duże przywiązanie do proszków i wolą ich używać zamiast innych środków. Do białych ubrań czy tkanin proszki do prania nie mają sobie równych, ponieważ płyny nie zawierają aż tak dużej ilości dodatków czyszczących i wybielających. Dobrze stosować proszki przeznaczone do danych typów materiałów oraz kolorów. Pranie kolorowych ubrań w proszku do białych tkanin może skutkować ich blaknięciem oraz utratą barwy. Odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które lubią ekologiczne produkty, są naturalne proszki do prania. Oparte są one o hipoalergiczne dodatki, które nie uczulają i nie powodują problemów ze skórą u najmłodszych. Dzieci są bardzo delikatne w tym względzie, dlatego lepiej zdecydować się na produkty, które zawierają tylko naturalne składniki.

Nawet najlepszy proszek do prania nie będzie w pełni skuteczny, jeśli nie będzie używało się wraz z nimi płynu do płukania. Dopiero połączenie tych dwóch preparatów pozwala na uzyskanie idealnie wypranych, pachnących oraz bardzo miłych w dotyku ubrań. Jeśli jednak nie ma ochoty się na to, aby za każdy razem odmierzać odpowiednią ilość proszku, można zdecydować się na kapsułki do prania, które pozwalają na komfort i wygodę. Decydując się na nie, warto wybrać produkty od najlepszych światowych firm.

Proszki do prania – klasyka sprawdza się najlepiej

Pranie należy do obowiązków niezbyt lubianych, ale niezbędnych do wykonania. Sekretem efektywnego czyszczenia odzieży oraz tekstyliów jest właściwy dobór środków piorących. Preparaty te dostępne są w formie kapsułek, żeli, płynów oraz proszków. Tego typu chemia domowa jest ogólnodostępna – możesz znaleźć ją w każdym sklepie.

Proszki do prania to najstarszy i najpopularniejszy ze wszystkich środków piorących. Są one niezwykle wydajne, a przy tym bardzo efektywne. Proszek do prania poradzi sobie z większością zabrudzeń, a jednocześnie odświeży odzież i nada jej przyjemny zapach.

Proszek do prania białego oraz kolorowego

Proszki do prania najczęściej dzielone są na dwie kategorie – do białego oraz do koloru. Preparaty przeznaczone do jasnych materiałów dokładnie oczyszczają odzież oraz tekstylia z brudu, bakterii czy kurzu. Ponadto w ich składzie często można znaleźć dodatek wybielający, który zapobiega szarzeniu tkanin.

Proszek do prania kolorowego również zapewnia czystość i świeżość ubrań oraz tekstyliów. Warto stosować go do prania odzieży o różnych barwach, ponieważ dodatkowo pielęgnuje on włókna oraz chroni kolory przed blaknięciem. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknem tkanin na dłużej.

Delikatne proszki do prania

Choć klasyczne proszki do prania świetnie sprawdzają się przy oczyszczaniu odzieży, to jednak nie każdy może z nich korzystać. Zawarte w nich środki myjące mogą częściowo pozostawać na materiałach i powodować reakcje alergiczne. Nie oznacza to jednak, że alergicy nie mogą korzystać z proszków do prania! Wystarczy sięgnąć po produkty o uproszczonym składzie.

Hipoalergiczne proszki do prania sprawdzą się w pielęgnacji odzieży osób, podatnych na podrażnienia skórne. Doskonale nadadzą się również do oczyszczania ubranek i tekstyliów dziecięcych. Proszki do prania tego typu nie posiadają zazwyczaj dodatków zapachowych, co również jest korzystne dla najmłodszych. Zbyt silne zapachy mogą podrażniać śluzówkę dziecka – warto więc sięgnąć po produkty specjalnie dla nich przeznaczone.

Proszek do prania ręcznego

Jedną z największych zalet proszku do prania jest jego wielozadaniowość. Produkt ten może być wykorzystywany zarówno do czyszczenia automatycznego, jak i ręcznego. Niektóre materiały, wymagające delikatnego traktowania nie mogą zostać umieszczone w pralce. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką choćby niedużą ilość proszku. Należy dodać go do wody w ilości zalecanej przez producenta, a następnie umieścić wybraną sztukę odzieży w roztworze.

Proszek do prania to podstawa w każdym domu – czy jest także w Twoim? Sprawdź naszą ofertę i wybierz środki piorące wysokiej klasy, wprost od renomowanych producentów!