Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

19 produkty

Żele antybakteryjne – przydatne poza domem

Świadomość społeczna na temat higieny nie tylko w domu, ale również poza nim stale rośnie. Bakterie i wirusy mogą przemieszczać się nie tylko drogą kropelkową, ale również poprzez dotyk. Mając to na uwadze, wiele osób zaopatruje się w żele antybakteryjne. Preparaty te skutecznie likwidują szkodliwe drobnoustroje, a przez to znacząco zmniejszają ryzyko różnych chorób.

Żele antybakteryjne sprawdzą się doskonale wszędzie tam, gdzie nie masz dostępu do bieżącej wody i mydła. W podróży, po wizycie w sklepie czy na wycieczce mogą one z powodzeniem zastąpić umycie rąk. Ważne jest to, by wybierać preparaty sprawdzone, o składzie łagodnym dla skóry, a jednocześnie wykazujące dużą skuteczność.

DEX-FAST Antybakteryjny Żel...

DEX-FAST Antybakteryjny Żel Do Rąk 1L

Cena 28,19 zł

Paese Żel Antybakteryjny Do...

Paese Żel Antybakteryjny Do Rąk 100ml

Cena 15,99 zł

Hand Sanitizer Płyn...

Hand Sanitizer Płyn Antybakteryjny 60ml

Cena 14,99 zł

Chlapu Chlap Antybakteryjny...

Chlapu Chlap Antybakteryjny Żel...

Cena 6,15 zł

Żel antybakteryjny – łatwy w użyciu

Żel antybakteryjny bardzo skutecznie likwiduje wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze, o ile jest właściwie stosowany. Choć samo użycie tego preparatu nie jest skomplikowane, warto pamiętać o kilku zasadach. Czynność mycia dłoni żelem antybakteryjnym powinna trwać od 30 sekund do nawet minuty. Zwróć uwagę na to, by preparat znalazł się również w trudno dostępnych miejscach, np. pomiędzy palcami.

Dłonie po zastosowaniu żelu antybakteryjnego powinny być suche – jeśli nie są, to czynność mycia trwała zbyt krótko. Preparat ten może być stosowany również po umyciu rąk, jako dodatkowa ochrona. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, by dłonie były całkowicie suche, ponieważ woda może rozcieńczyć żel i obniżyć jego skuteczność.

Żele antybakteryjne a wysuszanie skóry

Wiele osób rezygnuje ze stosowania żeli antybakteryjnych, nawet jeśli są świadomi higienicznych korzyści tych preparatów. Najczęściej wynika to z obawy przed przesuszeniem skóry i zniszczeniem dłoni, co może zdarzyć się przy specyfikach słabej jakości. Czy oznacza to jednak, że wszystkie żele antybakteryjne wysuszają?

Oczywiście, że nie! Decydując się na zakup preparatu dezynfekującego, warto zwrócić uwagę na jego skład. Wiele produktów zawiera dodatek pantenolu, gliceryny lub nawilżających wyciągów z roślin. Dzięki temu nie tylko ułatwiają dbanie o higienę dłoni, ale również pielęgnują Twoją skórę.

Żel antybakteryjny – niezastąpiony w różnych sytuacjach

Kiedy warto sięgać po żel antybakteryjny? Przede wszystkim w sytuacjach, gdy zamierzasz coś zjeść, a nie masz możliwości umycia dłoni wodą i mydłem. Specyfik ten warto stosować także po opuszczeniu bardziej zatłoczonych miejsc, takich jak sklepy, przychodnie lekarskie czy galerie handlowe.

A co z dziećmi? Najmłodsi również mogą stosować żel antybakteryjny, jednak warto ograniczyć jego użycie do minimum. Dziecięca skóra jest o wiele bardziej narażona na wysuszenie i uszkodzenia, zwłaszcza jeśli preparat dezynfekujący zawiera dużą dawkę etanolu.

Szukasz sprawdzonego żelu antybakteryjnego, który jednocześnie zadba o Twoje dłonie? Sprawdź nasz asortyment! Znajdziesz u nas preparaty znanych producentów, które pomogą Ci zadbać o higienę rąk poza domowymi warunkami. Nie czekaj!