Filters

Brand

Pojemność

Posiadamy

115 produkty

Szczoteczki do zębów

Szczotkowanie zębów jest jedną z podstawowych czynności higienicznych, dzięki której możliwe jest skuteczne usunięcie osadów z płytki nazębnej oraz utrzymanie jamy ustnej w odpowiedniej formie. Dentyści twierdzą, że najlepiej używać szczoteczki do zębów po każdym posiłku, a gdy nie jest to do końca możliwe, warto myć zęby przynajmniej dwa razy w ciągu doby, czyli rano oraz wieczorem. Trzymanie się takich zasad oraz dodatkowe płukanie jamy ustnej specjalistycznym płynem czy używanie nitki dentystyczne pozwala zminimalizować szansę próchnicy czy chorób dziąseł.

Mohani Bambusowa Czarna...

Mohani Bambusowa Czarna Szczoteczka Do...

Cena 14,99 zł

Lacalut Aktiv Pasta do...

Lacalut Aktiv Pasta do Zębów 75ML +...

Cena 12,25 zł

Mattes Rabi-Dental Charcoal...

Mattes Rabi-Dental Charcoal Bamboo...

Cena 8,99 zł

Colgate 360 Whole Clean...

Colgate 360 Whole Clean Szczoteczka do...

Cena 5,99 zł

Mattes Rebi-Dental Kids...

Mattes Rebi-Dental Kids Szczoteczka do...

Cena 3,25 zł

Jordan Individual Reach...

Jordan Individual Reach Szczoteczka Do...

Cena 18,31 zł

White Glo Night&Day Zestaw...

White Glo Night&Day Zestaw Past...

Cena 18,24 zł

Jordan Clinic Brush Between...

Jordan Clinic Brush Between Szczoteczki...

Cena 14,99 zł

Lacalut Pasta do zębów...

Lacalut Pasta do zębów Active 75ml +...

Cena 14,55 zł

Jordan Individual Clean...

Jordan Individual Clean Szczoteczka do...

Cena 13,48 zł

White Glo Smokers Formula...

White Glo Smokers Formula Whitening...

Cena 12,98 zł

White Glo Herbal White...

White Glo Herbal White Pasta Do Zębów...

Cena 12,98 zł

Mohani Bambusowa Zielona...

Mohani Bambusowa Zielona Szczoteczka Do...

Cena 12,83 zł

Jordan Individual Reach...

Jordan Individual Reach Szczoteczki Do...

Cena 11,99 zł

Jordan Individual Clean...

Jordan Individual Clean Szczoteczka do...

Cena 11,49 zł

Jordan 3in1 Flosser Nić...

Jordan 3in1 Flosser Nić Wykałaczka I...

Cena 11,03 zł

Colgate Max Fresh Medium...

Colgate Max Fresh Medium Szczoteczka do...

Cena 10,84 zł

Colgate Twister Szczoteczka...

Colgate Twister Szczoteczka do Zębów...

Cena 9,99 zł

Poza wysokiej jakości pastą, ważna jest także szczoteczka do zębów, która powinna być wykonana z trwałych, nieszkodliwych dla zdrowia, materiałów. Ważny jest także funkcjonalny uchwyt i odpowiedni profil główki tego urządzenia, aby możliwe było dotarcie do wszystkich zakamarków jamy ustnej. Polecane jest mycie zębów przez około pięć minut - najpierw warto szczotkować przednią część zębów, a następnie tylną. Tego rodzaju rutynowy zabieg jest najlepszą prewencją przed pojawiającymi się w jamie ustnej bakteriami.

Markowe szczoteczki do zębów w sklepie kozackadrogeria.pl

Szczoteczki do zębów dzielą się głównie ze względu na twardość - szczoteczka do zębów miękka przeznaczona jest dla osób, które mają delikatne dziąsła, zaś szczoteczka do zębów twarda jest odpowiednia dla użytkowników, którzy cenią sobie silne szczotkowanie i mocny efekt czystości. Najlepiej wypróbować kilka typów szczoteczek, aby wybrać model, który najbardziej będzie odpowiadał preferencjom danego użytkownika. Pośrednim rozwiązaniem są szczoteczki do zębów w wersji średniej, które nie będą aż tak doskwierały dziąsłom, a przy okazji pozwolą na wymycie większości osadów oraz resztek jedzenia z jamy ustnej.

Szczoteczki do zębów sklep kozackadrogeria.pl proponuje w różnych modelach, które nie różnią się tylko kolorami, ale także wyprofilowaniem oraz stopniem twardości. Dobrze wybrać typ szczoteczki, który cechuje się przyjemnymi w dotyku włóknami, które pozwolą skutecznie oczyścić zęby oraz znajdującą się między nimi powierzchnię. Równie ważną kwestią jest opcja, pozwalająca na czyszczenie języka, na co zwracają uwagę specjaliści, którzy twierdzą, że nie tylko na zębach osadzają się groźne bakterie.

Interesującą opcją są zestawy szczoteczek - możliwość zakupu od razu dwóch sztuk w ramach jednej paczki szczególnie przypadnie do gustu parom, które mogą w ten sposób wspólnie wymienić swoje szczoteczki do zębów na nowe. Jeśli kupuje się samemu zestaw 1+1, druga szczoteczka będzie w zapasie, co zawsze może się przydać. Dostępne modele szczotek różnią się między sobą kolorami, dzięki czemu nie dojdzie do pomyłki w mieszkaniach, w których mieszka wielu domowników. W sklepie kozackadrogeria.pl można znaleźć głównie modele od znanych i cenionych firm, czyli Colgate oraz Oral-B. Ci producenci zapewniają najwyższą jakość swoich produktów oraz dzięki swojemu doświadczeniu tworzą szczoteczki do zębów o odpowiednim profilu i włóknach.

Szczoteczki do zębów dla dzieci

Szczoteczki do zębów dla dzieci różnią się miękkością oraz kształtem od modeli przeznaczonych dla osób dorosłych. Są miękkie, ponieważ dzieci mają zdecydowanie mniej odporne dziąsła, podniebienia oraz zęby. Za to inny kształt szczoteczek jest potrzebny po to, aby najmłodsi mogli z łatwością z nich korzystać. Modele przeznaczone dla dzieci mają poza tym zaokrąglone główki, aby dużo przyjemniej maluchy mogły dotrzeć przy ich pomocy do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Ważne są także wysokiej jakości włókna, które pozwalają na bezpieczne szczotkowanie oraz nie powodują otarć czy uczuleń. Szczoteczki do zębów dla dzieci powinny być wyposażone także w czyścik do języka, dzięki któremu możliwe jest usunięciu nalotu, osadu, bakterii czy resztek jedzenia także z tego rejonu jamy ustnej. Ważne jest także odpowiedni kolor, który samo wybierze dziecko. Szczególnie polecane są szczoteczki firmy Bobini, która wytwarza swoje produkty z myślą o najmłodszych.