Posiadamy

455 produkty

Higiena jamy ustnej

O zdrowe zęby, piękny, zniewalający uśmiech i świeży zapach z ust warto dbać codziennie, stosując do tego odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej. Kosmetyki te mają za zadanie zneutralizować bakterie bytujące w jamie ustnej, poprawić stan uzębienia, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych przypadłości i schorzeń, które mają podłoże w niewłaściwym utrzymaniu higieny. Wszystkie produkty dostępne w naszej drogerii są wyselekcjonowane przez nas na podstawie ich jakości, przydatności w codziennym użyciu oraz stosunku ceny ich zakupu do wydajności. Postawiliśmy na znane i lubiane marki z całego świata, takie jak Aquafresh, Jordan, Colodent czy Elmex. Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii zostały dogłębnie przebadane laboratoryjnie i dermatologicznie, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i doskonale sprawdzają się jako codzienna podstawa utrzymania właściwej higieny jamy ustnej.

Elmex Sensitive Pasta do...

Elmex Sensitive Pasta do Zębów z...

Cena 73,49 zł

  • Pakiet
Blend-A-Med Anti-Cavity...

Blend-A-Med Anti-Cavity Pasta do Zębów...

Cena 49,99 zł

  • Pakiet
Colgate Max Fresh Cooling...

Colgate Max Fresh Cooling Crystals Pasta...

Cena 42,99 zł

  • Pakiet
BlanX White Shock...

BlanX White Shock Wybielająca Pasta do...

Cena 29,99 zł

BlanX Coco White...

BlanX Coco White Wybielająca Pasta do...

Cena 29,99 zł

EquilIbra Aloe Gel...

EquilIbra Aloe Gel Whitening Toothpaste...

Cena 18,98 zł

Equilibra Aloesowa Pasta Do...

Equilibra Aloesowa Pasta Do Wrażliwych...

Cena 18,98 zł

Sattva Copper Tongue...

Sattva Copper Tongue Cleaner Miedziany...

Cena 17,39 zł

Mohani Bambusowa Czarna...

Mohani Bambusowa Czarna Szczoteczka Do...

Cena 14,99 zł

Elmex Pasta do Zębów dla...

Elmex Pasta do Zębów dla Dzieci z...

Cena 12,48 zł

Elmex Sensitive Pasta do...

Elmex Sensitive Pasta do Zębów na...

Cena 12,48 zł

Beauty Formulas Active Oral...

Beauty Formulas Active Oral Care Nić...

Cena 12,46 zł

Parodontax Whitening Pasta...

Parodontax Whitening Pasta do Zębów z...

Cena 12,25 zł

Lacalut Aktiv Pasta do...

Lacalut Aktiv Pasta do Zębów 75ML +...

Cena 12,25 zł

Parodontax Classic Pasta do...

Parodontax Classic Pasta do Zębów bez...

Cena 12,25 zł

Lacalut Aktiv Pasta Do...

Lacalut Aktiv Pasta Do Zębów 75ML

Cena 11,99 zł

Sensodyne Pasta do Zębów z...

Sensodyne Pasta do Zębów z Fluorkiem...

Cena 11,75 zł

Ziaja Mintperfekt Sensitiv...

Ziaja Mintperfekt Sensitiv Płyn...

Cena 11,49 zł

Ziaja Mintperfekt Sensitive...

Ziaja Mintperfekt Sensitive Płyn...

Cena 11,48 zł

Ziaja Mintperfekt Activ...

Ziaja Mintperfekt Activ Płyn...

Cena 11,25 zł

Jordan Easy Slide Nić...

Jordan Easy Slide Nić Dentystyczna z...

Cena 9,99 zł

Ziaja Mintperfekt Pasta...

Ziaja Mintperfekt Pasta Stomatologiczna...

Cena 9,00 zł

Mattes Rabi-Dental Charcoal...

Mattes Rabi-Dental Charcoal Bamboo...

Cena 8,99 zł

Ziaja Mintperfekt Pasta...

Ziaja Mintperfekt Pasta Stomatologiczna...

Cena 8,57 zł

Aquafresh Big Teeth Pasta...

Aquafresh Big Teeth Pasta do Zębów z...

Cena 8,25 zł

Mattes Nić Dentystyczna...

Mattes Nić Dentystyczna Mentolowa...

Cena 8,25 zł

Ziaja Mintperfekt Szałwia...

Ziaja Mintperfekt Szałwia Pasta...

Cena 8,15 zł

Ziaja Mintperfekt Pasta...

Ziaja Mintperfekt Pasta Stomatologiczna...

Cena 8,15 zł

Akcesoria niezbędne do utrzymania higieny jamy ustnej

Niezbędnym akcesorium ułatwiającym prawidłowe utrzymanie higieny jamy ustnej jest szczoteczka. Dostępne modele dzielą się na warianty ręczne oraz elektryczne, które różnią się między sobą głównie sposobem ich obsługi oraz funkcjonalnością. Ręczne szczoteczki do zębów obsługuje się za pomocą dłoni poprzez szczotkowanie zębów energicznym ruchem, z kolei wersje elektryczne wykonują tą czynność samodzielnie – do ich obsługi wystarczy samo prowadzenie główki szczoteczki po zębach. To, który wariant okaże się lepszy zależy głównie od indywidualnych preferencji. Faktem jest jednak to, że szczoteczki elektrycznie czysczą zęby znacznie dokładniej, są z kolei zdecydowanie droższe niż modele ręczne i wymagają cyklicznego ładowania akumulatora. Odwdzięczają się za to dużą liczbą funkcji dodatkowych, wśród których warto wymienić delikatne szczotkowanie, szczotkowanie języka czy wewnętrznej powierzchni policzków.

Warto także wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji jamy ustnej dodatkowe akcesoria, takie jak nici oraz wykałaczki dentystyczne. Narzędzia te znakomicie sprawdzają się do dokładnego i precyzyjnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, gdzie nie może dostać się włosie szczoteczki elektrycznej lub ręcznej. To właśnie w tych przestrzeniach odkłada się najwięcej bakterii, a ich usunięcie bez tych akcesoriów jest praktycznie niemożliwe. Rozwój próchnicy oraz przykry zapach z ust może być skutkiem rozwoju właśnie tych bakterii, dlatego jeśli mimo częstego mycia zębów odpowiednią szczoteczką i pastą zauważasz u siebie ubytki i skarżysz się na przykry zapach z ust – koniecznie spróbuj wykałaczek oraz nici. Nici są elastyczne i cienkie, dlatego znakomicie sprawdzają się w przypadku regularnego czyszczenia głębokich przestrzeni międzyzębowych, z kolei wykałaczki są znacznie grubsze i twardsze, tym samym są skuteczne w usuwaniu zabrudzeń widocznych już na pierwszy rzut oka, np. po posiłku.

Higiena jamy ustnej w sklepie kozackadrogeria.pl

W każdej łazience powinny znaleźć się także produkty do higieny jamy ustnej, które służą do usuwania zanieczyszczeń i bakterii oraz wirusów odpowiadających za rozwój chorób, schorzeń i obecność przykrego zapachu z ust. Najważniejszymi są z pewnością pasty do zębów w postaci żelu lub kremu, które rozprowadza się po zębach przy pomocy szczoteczki elektrycznej lub ręcznej. Wśród ciekawych i wartościowych składników pasty do zębów warto wymienić środki ścierne i polerujące, które zmniejszają grubość płytki nazębnej, a także substancje w postaci związków fluoru, witamin, ziół oraz czynników poprawiających smak i zapach, np. mentolu. Pasta do zębów usuwa płytkę nazębną oraz naloty różnego pochodzenia, chroni przed rozwojem grzybów i bakterii i stanowi ochronę przeciwpróchniczą.

Coraz popularniejszym produktem do higieny jamy ustnej są także płyny do pielęgnacji (płukania) ust, których stosowanie przynosi mnóstwo korzyści. Płyny skutecznie przeciwdziałają rozwojowi bakterii znajdujących się w trudno dostępnych przestrzeniach. Zmniejszają populację bakterii między innymi na wewnętrznych częściach policzków i na spodzie oraz w tylnej części języka, czyli w miejscach, które bardzo często się pomija podczas codziennego mycia zębów. Co więcej, bardzo intensywny smak płynu do płukania ust całkowicie usuwa przykry zapach, nawet ten najbardziej uporczywy i irytujący. Ponadto płynna formuła sprawia, że użycie produktu jest proste i szybkie – można to zrobić nawet w przerwie w pracy lub tuż po posiłku. Płyn nie wymaga także przepłukiwania wodą. Wszystkie produkty z kategorii higieny jamy ustnej dostępne w naszej drogerii pochodzą od najlepszych producentów i są oryginalne, a nad ich składem czuwają setki najlepszych specjalistów z dziedziny kosmetologii z całego świata. Zachęcamy do złożenia zamówienia już dziś, a przy okazji zapraszamy także do przejrzenia wszystkich innych kategorii, gdzie znajdują się różnego rodzaju kosmetyki i artykuły pielęgnacyjne o szerokim zastosowaniu. Z chęcią także odpowiemy na dodatkowe pytania związane z naszym asortymentem.