Posiadamy

318 produkty

Higiena jamy ustnej

O zdrowe zęby, piękny, zniewalający uśmiech i świeży zapach z ust warto dbać codziennie, stosując do tego odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej. Kosmetyki te mają za zadanie zneutralizować bakterie bytujące w jamie ustnej, poprawić stan uzębienia, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych przypadłości i schorzeń, które mają podłoże w niewłaściwym utrzymaniu higieny. Wszystkie produkty dostępne w naszej drogerii są wyselekcjonowane przez nas na podstawie ich jakości, przydatności w codziennym użyciu oraz stosunku ceny ich zakupu do wydajności. Postawiliśmy na znane i lubiane marki z całego świata, takie jak Aquafresh, Jordan, Colodent czy Elmex. Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii zostały dogłębnie przebadane laboratoryjnie i dermatologicznie, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i doskonale sprawdzają się jako codzienna podstawa utrzymania właściwej higieny jamy ustnej.

Lacalut Aktiv Pasta Do...

Lacalut Aktiv Pasta Do Zębów 75ML +...

Cena 13,10 zł

Parodontax Whitening...

Parodontax Whitening Delikatnie...

Cena 12,50 zł

Parodontax Classic Pasta Do...

Parodontax Classic Pasta Do Zębów 75ML

Cena 11,97 zł

Sensodyne ProSzkliwo Pasta...

Sensodyne ProSzkliwo Pasta Do Zębów...

Cena 11,33 zł

Sensodyne Fluoride Pasta Do...

Sensodyne Fluoride Pasta Do Zębów 75ML

Cena 10,76 zł

Elmex Junior Pasta Do Zębów...

Elmex Junior Pasta Do Zębów Z...

Cena 10,65 zł

Elmex Pasta Do Zębów Dla...

Elmex Pasta Do Zębów Dla Dzieci Z...

Cena 10,09 zł

Mattes Nić Dentystyczna...

Mattes Nić Dentystyczna Mentolowa...

Cena 8,99 zł

Mattes Rabi-Dental Charcoal...

Mattes Rabi-Dental Charcoal Bamboo...

Cena 8,99 zł

Signal Fighter Średnie...

Signal Fighter Średnie Szczoteczki Do...

Cena 8,99 zł

  • Nowy
Jordan Advanced Szczoteczka...

Jordan Advanced Szczoteczka Do Zębów...

Cena 8,65 zł

Jordan Target Teeth&Gums...

Jordan Target Teeth&Gums Szczoteczka Do...

Cena 8,50 zł

Colgate Total Detox Pasta...

Colgate Total Detox Pasta Do Zębów 75ML

Cena 8,49 zł

  • Nowy
Ziaja Mintperfekt Pasta...

Ziaja Mintperfekt Pasta Stomatologiczna...

Cena 8,11 zł

Colgate Total Visible...

Colgate Total Visible Action Widoczne...

Cena 7,87 zł

Bobini Dent Pasta Do Zębów...

Bobini Dent Pasta Do Zębów Lody...

Cena 7,68 zł

Akcesoria niezbędne do utrzymania higieny jamy ustnej

Niezbędnym akcesorium ułatwiającym prawidłowe utrzymanie higieny jamy ustnej jest szczoteczka. Dostępne modele dzielą się na warianty ręczne oraz elektryczne, które różnią się między sobą głównie sposobem ich obsługi oraz funkcjonalnością. Ręczne szczoteczki do zębów obsługuje się za pomocą dłoni poprzez szczotkowanie zębów energicznym ruchem, z kolei wersje elektryczne wykonują tą czynność samodzielnie – do ich obsługi wystarczy samo prowadzenie główki szczoteczki po zębach. To, który wariant okaże się lepszy zależy głównie od indywidualnych preferencji. Faktem jest jednak to, że szczoteczki elektrycznie czysczą zęby znacznie dokładniej, są z kolei zdecydowanie droższe niż modele ręczne i wymagają cyklicznego ładowania akumulatora. Odwdzięczają się za to dużą liczbą funkcji dodatkowych, wśród których warto wymienić delikatne szczotkowanie, szczotkowanie języka czy wewnętrznej powierzchni policzków.

Warto także wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji jamy ustnej dodatkowe akcesoria, takie jak nici oraz wykałaczki dentystyczne. Narzędzia te znakomicie sprawdzają się do dokładnego i precyzyjnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, gdzie nie może dostać się włosie szczoteczki elektrycznej lub ręcznej. To właśnie w tych przestrzeniach odkłada się najwięcej bakterii, a ich usunięcie bez tych akcesoriów jest praktycznie niemożliwe. Rozwój próchnicy oraz przykry zapach z ust może być skutkiem rozwoju właśnie tych bakterii, dlatego jeśli mimo częstego mycia zębów odpowiednią szczoteczką i pastą zauważasz u siebie ubytki i skarżysz się na przykry zapach z ust – koniecznie spróbuj wykałaczek oraz nici. Nici są elastyczne i cienkie, dlatego znakomicie sprawdzają się w przypadku regularnego czyszczenia głębokich przestrzeni międzyzębowych, z kolei wykałaczki są znacznie grubsze i twardsze, tym samym są skuteczne w usuwaniu zabrudzeń widocznych już na pierwszy rzut oka, np. po posiłku.

Higiena jamy ustnej w sklepie kozackadrogeria.pl

W każdej łazience powinny znaleźć się także produkty do higieny jamy ustnej, które służą do usuwania zanieczyszczeń i bakterii oraz wirusów odpowiadających za rozwój chorób, schorzeń i obecność przykrego zapachu z ust. Najważniejszymi są z pewnością pasty do zębów w postaci żelu lub kremu, które rozprowadza się po zębach przy pomocy szczoteczki elektrycznej lub ręcznej. Wśród ciekawych i wartościowych składników pasty do zębów warto wymienić środki ścierne i polerujące, które zmniejszają grubość płytki nazębnej, a także substancje w postaci związków fluoru, witamin, ziół oraz czynników poprawiających smak i zapach, np. mentolu. Pasta do zębów usuwa płytkę nazębną oraz naloty różnego pochodzenia, chroni przed rozwojem grzybów i bakterii i stanowi ochronę przeciwpróchniczą.

Coraz popularniejszym produktem do higieny jamy ustnej są także płyny do pielęgnacji (płukania) ust, których stosowanie przynosi mnóstwo korzyści. Płyny skutecznie przeciwdziałają rozwojowi bakterii znajdujących się w trudno dostępnych przestrzeniach. Zmniejszają populację bakterii między innymi na wewnętrznych częściach policzków i na spodzie oraz w tylnej części języka, czyli w miejscach, które bardzo często się pomija podczas codziennego mycia zębów. Co więcej, bardzo intensywny smak płynu do płukania ust całkowicie usuwa przykry zapach, nawet ten najbardziej uporczywy i irytujący. Ponadto płynna formuła sprawia, że użycie produktu jest proste i szybkie – można to zrobić nawet w przerwie w pracy lub tuż po posiłku. Płyn nie wymaga także przepłukiwania wodą. Wszystkie produkty z kategorii higieny jamy ustnej dostępne w naszej drogerii pochodzą od najlepszych producentów i są oryginalne, a nad ich składem czuwają setki najlepszych specjalistów z dziedziny kosmetologii z całego świata. Zachęcamy do złożenia zamówienia już dziś, a przy okazji zapraszamy także do przejrzenia wszystkich innych kategorii, gdzie znajdują się różnego rodzaju kosmetyki i artykuły pielęgnacyjne o szerokim zastosowaniu. Z chęcią także odpowiemy na dodatkowe pytania związane z naszym asortymentem.