Posiadamy

13 produkty

Nici i wykałaczki dentystyczne

Świadomość konieczności używania nici dentystycznych jest wciąż zbyt mała. Wciąż trudno jest przekonać konsumentów do tego, że szczoteczka nie jest w stanie wydobyć wszystkich osadów oraz zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Ten brak świadomości łączy się także z niewiedzą, w jaki sposób odpowiednio myć zęby, ale także używać nici dentystyczne. Dodatkowo wiele osób zauważyło po zabiegu nitkowania krwawienie dziąseł, co wskazuje właśnie na brak umiejętności poprawnego wykonania tej czynności. Biorąc jednak pod uwagę to, że najwięcej ubytków pojawia się w miejscach trudno dostępnych, w przestrzeniach międzyzębowych - promocja oraz edukacja w zakresie korzystania z nici i wykałaczek dentystycznych - jest konieczna.

Sattva Copper Tongue...

Sattva Copper Tongue Cleaner Miedziany...

Cena 16,99 zł

BEAUTY NIĆ DENT. ACTIVE...

BEAUTY NIĆ DENT. ACTIVE WOSKOWANA 100M

Cena 12,09 zł

Mattes Nić Dentystyczna...

Mattes Nić Dentystyczna Mentolowa...

Cena 10,54 zł

Jordan 3in1 Flosser Nić...

Jordan 3in1 Flosser Nić Wykałaczka I...

Cena 11,03 zł

Eucryl Toothpowder...

Eucryl Toothpowder Freshmint Proszek Do...

Cena 6,54 zł

Nici dentystyczne w sklepie kozackadrogeria.pl

Dostępne w ofercie drogerii nici dentystyczne pozwalają na jeszcze lepsze czyszczenie zębów, dzięki temu, że zawierają one osłony woskowe z dodatkiem fluoru. Woskowanie nici ma na celu zwiększenie ich wytrzymałości oraz elastyczności. Dzięki temu nici nie rwą się podczas użytkowania i są odporne na ścieranie. Woskowanie ułatwia także przesuwanie się nici pomiędzy zębami, przez co są one dużo bardziej ergonomiczne w użytkowaniu. Natomiast obecność fluoru wspomaga usuwanie zarazków oraz chroni szkliwo. Nitkowanie zębów może być o wiele bardziej przyjemne, dzięki temu, że nici mają mentolowy smak, który pozostawia w jamie ustnej wrażenie czystości i świeżości.

Dzięki temu, że nici dentystyczne posiadają płaski przekrój, umożliwiają dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych w najbardziej trudno dostępnych miejscach. W dostępnej ofercie jest także model nici Beauty Formulas Active Oral Care, który charakteryzuje się tym, że pęcznieje w kontakcie ze śliną. Zmiękczające się w ten sposób nici nie tylko lepiej przylegają do czyszczonej powierzchni, ale także dają ukojenie osobom, które mają problemy z wrażliwymi dziąsłami.

Najlepsze wykałaczki dentystyczne

Wykałaczki dentystyczne, dzięki temu, że posiadają ergonomiczny uchwyt oraz gumową powłokę, pozwalają na bardzo precyzyjne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych z osadów i resztek pokarmu, przez co mogą być atrakcyjne dla klientów, którzy mają problem z użytkowaniem nici dentystycznych. Ich zaletą jest również to, że są na tyle miękkie, aby nie poranić wrażliwych dziąseł. Z tego samego powodu nie niszczą również szkliwa. W dostępnej ofercie można znaleźć wykałaczki dentystyczne zawierające mikrofibrę, które adresowane są do osób, które korzystają z implantów. Wśród nich możemy również znaleźć wariant zawierające osłony fluorowe wspomagające proces usuwania zanieczyszczeń oraz dodatkowe woskowanie, które pozwala dotrzeć do najbardziej trudno dostępnych miejsc.

Wykałaczki dentystyczne to również doskonały sposób dbania o zęby w wypadku osób z wadami zgryzu oraz noszących aparaty ortodontyczne. Mogą one stać się stałym elementem wyposażenia podróżnej kosmetyczki, ponieważ dzięki ergonomicznej konstrukcji pozwalają zaoszczędzić czas spędzony na czyszczeniu zębów. Często stanowią one element większego zestawu składającego się z nici dentystycznych oraz czyścika do języka oraz wewnętrznej strony policzków. Mogą także przydać się w nagłych sytuacjach, np. podczas przyjęcia, kiedy fragment jedzenia przedostanie się do przestrzeni między zębowej. Wykałaczka będzie wtedy najlepszym sposobem na to, aby precyzyjnie dotrzeć do miejsca, w którym utknęła kłopotliwa drobinka z jedzenia. Rozwiązanie to, jak widzimy, możemy wykorzystać w sytuacjach, w których zawodziło klasyczne mycie zębów.