Posiadamy

390 produkty

Kosmetyki dla noworodka, niemowląt

Pielęgnacja delikatnej skóry noworodka powinna być wykonywana z należytą starannością i świadomością w kwestii doboru kosmetyków. Szeroki wybór produktów w ładnych opakowaniach nie ułatwia dokonania zakupu. Czym kierować się podczas wyboru produktów do pielęgnacji niemowląt i co z pewnością przyda się w pierwszych tygodniach życia dziecka? Zamiast zakupu mnóstwa kosmetyków warto skupić się na tych najpotrzebniejszych, których skład korzystnie wpłynie na wrażliwą skórę noworodka.

Tous Baby TESTER Woda...

Tous Baby TESTER Woda Kolońska Bez...

Cena 78,88 zł

Pampers Pieluszki...

Pampers Pieluszki Jednorazowe Maxi 4,...

Cena 64,42 zł

Pampers Active Baby 3...

Pampers Active Baby 3 Pieluszki...

Cena 63,53 zł

Oilatum Baby Emulsja Do...

Oilatum Baby Emulsja Do Kąpieli Od...

Cena 63,38 zł

MomMe Baby Natural Care...

MomMe Baby Natural Care Magiczny Olejek...

Cena 54,34 zł

Bioderma ABCDerm Hydratant...

Bioderma ABCDerm Hydratant Emulsja...

Cena 52,41 zł

Bella Baby Happy Pieluszki...

Bella Baby Happy Pieluszki Jednorazowe...

Cena 44,50 zł

MomMe Baby Natural Care...

MomMe Baby Natural Care Zimowy Krem Do...

Cena 38,55 zł

Oilatum Baby Emulsja Do...

Oilatum Baby Emulsja Do Kąpieli Do...

Cena 36,30 zł

Bella Baby Happy Pieluszki...

Bella Baby Happy Pieluszki Jednorazowe...

Cena 33,37 zł

Pampers Junior Pieluszki...

Pampers Junior Pieluszki Jednorazowe...

Cena 25,76 zł

Equilibra Baby Olio...

Equilibra Baby Olio Naturale Naturalna...

Cena 24,46 zł

Oilatum Baby Emulsja Do...

Oilatum Baby Emulsja Do Kąpieli Od...

Cena 24,12 zł

Ziaja Ziajka Emulsja Do...

Ziaja Ziajka Emulsja Do Opalania Dla...

Cena 23,98 zł

Lovela Baby Hipoalergiczny...

Lovela Baby Hipoalergiczny Proszek Do...

Cena 22,48 zł

Lovela Baby Hypoalergiczny...

Lovela Baby Hypoalergiczny Proszek Do...

Cena 22,48 zł

Kidi Giga Pianka Do Kąpieli...

Kidi Giga Pianka Do Kąpieli I Zabawy...

Cena 20,69 zł

Lovela Baby Hipoalergiczne...

Lovela Baby Hipoalergiczne Mleczko Do...

Cena 20,52 zł

Lovela Baby Hipoalergiczne...

Lovela Baby Hipoalergiczne Mleczko Do...

Cena 20,50 zł

Dzidziuś Balsam Do Prania...

Dzidziuś Balsam Do Prania Tkanin...

Cena 19,84 zł

Chlapu Chlap Magiczna...

Chlapu Chlap Magiczna Zabawa W Kąpieli...

Cena 19,69 zł

Nivea Baby Mój Pierwszy...

Nivea Baby Mój Pierwszy Krem 150ML

Cena 19,29 zł

Wśród niezbędnych rzeczy w wyprawce powinny znaleźć się kosmetyki dla niemowląt dostosowane do wieku dziecka. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby dany produkt posiada na etykiecie informacje o możliwości stosowania go już od pierwszego dnia życia dziecka. Tylko i wyłącznie taki kosmetyk będzie miał korzystny wpływ na delikatną skórę maluszka, nie wpłynie negatywnie na jego zdrowie oraz nie wywoła alergii skórnych.

Kosmetyki dla noworodka, niemowląt w sklepie kozackadrogeria.pl

Kosmetyki dla noworodka powinny posiadać atesty np. Centrum Zdrowia Dziecka, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Instytutu Matki i dziecka lub Państwowego Zakładu Higieny. Produkt z takim atestem gwarantuje bezpieczeństwo dla organizmu dziecka. Do niezbędnej pielęgnacji skóry noworodków i niemowląt wystarczy kilka kosmetyków o dobrym oraz bezpiecznym składzie. Zbędne jest kupowanie kilku balsamów, szamponów czy olejków. Stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków na skórę noworodka może mieć na nią zły wpływ (może ją nadmiernie wysuszać). Do właściwej pielęgnacji wystarczy jedynie kilka najpotrzebniejszych produktów.

Jednym z nich jest szampon 2w1. Decydując się na jego zakup, należy zwrócić uwagę, od jakiego wieku może być stosowany. Szampony przeznaczone dla starszych dzieci posiadają dużo większą ilość substancji zapachowych i barwiących niż kosmetyki dla niemowlaka. Stosowanie produktu nie dopasowanego do wieku malca może przyczynić się do wystąpienia podrażnień i wysuszać jego skórę. Szampon 2w1 dla dzieci od 1 dnia życia łączy w sobie funkcję płynu do kąpieli i szamponu. Wyciąg nagietka delikatnie myje włosy i wrażliwą skórę noworodka.

Nie tylko kosmetyki dla noworodka są ważne w pielęgnacji jego delikatnej skóry. Kolejnym przydatnym produktem są chusteczki nawilżające. Każdej młodej mamie z pewnością przydadzą się chusteczki nawilżające, które są niezwykle wygodne podczas przewijania dziecka. Dzięki nim przy każdej zmianie pieluszki nie trzeba kąpać malucha, wystarczy jedynie przetrzeć dokładnie pupę oraz jej okolice chusteczkami nawilżającymi.

Kosmetyki dla noworodka do pielęgnacji skóry

Do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka idealna będzie oliwka ochronna, która jest niezwykle przydatna w pierwszych tygodniach życia dziecka. Skóra noworodka jest wysuszona, a dodatkowo może się łuszczyć. Po jakimś czasie gruczoły łojowe zaczynają intensywniej funkcjonować i poprawiać nawilżenie skóry. Kosmetyki dla noworodka, takie jak oliwki sprawdzą się do masażu, a zawarty w nich olejki skutecznie chronią i nawilżają delikatną skórę malucha.

Kosmetyki dla niemowląt pełnią ważną funkcję w pielęgnacji ich delikatnej skóry. Kolejnym produktem niezbędnym do tego celu jest krem, który zapobiega wystąpieniu podrażnień. Według dermatologów odpowiednie kosmetyki dla niemowlaka powinny być stosowane zapobiegawczo nawet w sytuacji, gdy na skórze dziecka nie występują żadne nieprawidłowości, np. zaczerwienienia. Po każdorazowym oczyszczeniu skóry należy nałożyć cienką warstwę kremu.

Oprócz kremu można stosować także balsam nawilżający przesuszoną skórę dziecka. Wystarczy nanieść niewielką warstwę balsamu na skórę dziecka po jego wcześniejszym wykąpaniu. Kosmetyki dla noworodka o działaniu nawilżającym sprawiają, że jego skóra staje się nawilżona i gładka.

Podczas pielęgnacji z pewnością przydadzą się płatki kosmetyczne przeznaczone dla niemowląt, posiadające większą powierzchnię niż standardowe płatki dostępne w drogeriach. Dzięki nim z łatwością można przemywać oczka, a nawet pośladki dziecka.